Przejdź do treści
BILETY

INFORMACJE PRASOWE

Tutaj publikujemy artykuły i materiały prasowe dotyczące Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Bieżące informacje prasowe publikowane są na stronie, a także wysyłane pocztą elektroniczną do zainteresowanych podmiotów. 

Jesteś zainteresowany otrzymywaniem wiadomości prasowych od nas? Skontaktuj się z nami pod adresem m.klaja@domjp2.pl lub m.maslona@domjp2.pl
Jeżeli korzystasz z udostępnianych przez nas informacji prosimy o znaczenie źródła (www.domjp2.pl lub Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach) oraz przekazanie informacji zwrotnej o opublikowanych artykułach, informacjach lub pozycjach wydawniczych.

Lista notatek prasowych

Łączy nas Patron

Bilety z 30% rabatem do partnerskich instytucji.

Od piątku 28 kwietnia br. obowiązywać będzie porozumienie pomiędzy Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Zgodnie z przyjętym dokumentem, instytucje partnerskie udzielają rabatu na bilety osobom, które wcześniej zakupiły bilet w jednym z muzeów.
Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Edmund Wojtyła. Brat św. Jana Pawła II

Konkurs wiedzy

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie zapraszają uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych z województwa małopolskiego do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o rodzinie Wojtyłów.
Tegoroczna, pierwsza edycja turnieju odbywa się pod hasłem „Edmund Wojtyła. Brat św. Jana Pawła II”. Rejestracja uczestników trwa do 3 marca 2023 roku.
Konkurs

O Muzeum

o Domu Rodzinnym Jana Pawła II

To właśnie w tej kamienicy, o której wówczas mówił, od 2014 roku udostępniana jest zwiedzającym nowoczesna, multimedialna wystawa narracyjna. Ta wyjątkowa i unikatowa w swojej formule ekspozycja, jest ciekawą i bogatą w treści podróżą przez życie człowieka, który zmieniał losy swojego kraju i świata, opowiada historię Karola Wojtyły od narodzenia, aż do wyniesienia na ołtarze.
Muzeum z zewnątrz

Zbiory Muzeum

Co udało się zgromadzić w Wadowicach?

Instytucja przechowuje w swoich magazynach liczne obiekty, które obejmują m.in. archiwalia (dokumenty, rękopisy, korespondencję papieską, fotografie, pocztówki i pamiątki z pielgrzymek), a także zbiory audio-wizualne (m.in. unikatowe nagrania świadków życia Papieża Polaka). Więcej informacji w załączniku.
Różaniec Jana XXIII

Historia Muzeum

Kamienica przy ul. Kościelnej 7

Są takie miejsca, które wpisują się w historię oraz dorobek dziedzictwa narodowego i światowego, takim miejscem jest Dom Rodzinny Jana Pawła II, miejsce w którym przyszedł na świat i spędził pierwsze 18 lat swojego życia. Więcej o historii kamienicy przy ul. Kościelnej 7 w artykule.