Przejdź do treści
BILETY
Fragment ekspozycji muzeum

Godziny otwarcia

Wybierz miesiąc

Adres i dojazd
do Muzeum

ul. Kościelna 7
34-100 Wadowice

Sprawdź dojazd na mapach google

Kasa biletowa

Kasa znajduje się w budynku przy wadowickim rynku, około 20 metrów od wejścia do Muzeum. Adres: Plac Jana Pawła II 5, Wadowice

Kasa jest czynna 30 minut przed otwarciem muzeum oraz zostaje zamknięta 1h 15 minut przed zamknięciem muzeum.

Możesz uniknąć stania w kolejce kasy biletowej kupując bilety online.
zakup biletów online

INFORMACJE o ekspozycji ORAZ CZAS ZWIEDZANIA

Na zwiedzanie całej ekspozycji należy zaplanować około 1,5 godziny. Muzeum to nie tylko mieszkanie Wojtyłów, ale także około 1 200 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej na czterech kondygnacjach budynku, które podzielono na szesnaście stref. Prowadzą one śladami życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II.
zobacz opis ekspozycji

sposoby zwiedzania
muzeum

samodzielnie lub z aplikacją mobilną

Zwiedzaj Muzeum we własnym tempie, tak jak lubisz! Możesz skorzystać z darmowej aplikacji na telefon dostępnej w Google Play lub AppStore.

audioprzewodnik

Skorzystaj z szerokiej oferty audioprzewodników w wielu językach, które pozwolą poznać niezwykłą historię życia Karola Wojtyły w miejscu jego narodzin!

przewodnik

Wyrusz w podróż śladem Jana Pawła II pod opieką wykwalifikowanego przewodnika muzealnego i poznaj pasjonującą historię życia Papieża z Wadowic.

Dojazd

Dojazd do muzeum komunikacją publiczną

Bus - wysiądź na przystanku przy ul. Lwowskiej lub na dworcu autobusowym.
Pociąg - wysiądź na dworcu kolejowym.
Następnie kieruj się pieszo w stronę rynku.

Dojazd samochodem - informacja o parkingach

Muzeum znajduje się przy rynku i nie posiada własnego parkingu. 

Samochód osobowy możesz zostawić na parkingach w centrum miasta (niektóre z nich są płatne). W pobliżu znajduje się również kilka parkingów dla autokarów. Szczegółowe informacje nt. lokalizacji parkingów znajdziesz na stronach wadowickiej Informacji Turystycznej.

CICHE GODZINY ZWIEDZANIA

Z myślą o osobach w spektrum autyzmu oraz ich bliskich, a także o osobach wysoko wrażliwych i tych, którym wizytę w Muzeum może utrudniać nadmiar bodźców w każdą ostatnią niedzielę miesiąca przez ostatnie dwie godziny otwarcia ekspozycji stałej Muzeum multimedia oraz muzyka są wyłączone.

zobacz także