Przejdź do treści
BILETY
wizyta szkolna
Doskonale wiemy, jak ważna jest lekcja historii w życiu młodego człowieka. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach to nowoczesna, narracyjna opowieść o życiu jednego z najwybitniejszych Polaków, obywatela świata.  

Z przewodnikiem muzealnym, z audioprzewodnikiem lub samodzielnie. Zaplanuj wizytę Twojej klasy w Muzeum. Dbasz o rozwój swoich podopiecznych? Skorzystaj z oferty warsztatowej Muzeum i spędź kreatywnie czas. To świetna alternatywa dla dzieci i młodzieży w każdym wieku. 

Przed zakupem biletów sprawdź, która forma zwiedzania będzie najlepsza dla Twojej klasy. Poniżej znajdziesz informacje, które pomogą Ci podjąć decyzję. To będzie dobry czas!

z przewodnikiem

Wystawa jest narracyjną opowieścią o życiu Karola Wojtyły, warto aby tę historię ktoś Wam opowiedział. Tu z pomocą przychodzą wykwalifikowani przewodnicy muzealni. Forma ta pozwoli dostosować poziom i sposób przekazywanej wiedzy do wieku i oczekiwań grupy. To rozwiązanie umożliwia także wejście w komunikację z przewodnikiem, który dodatkowo odpowie na wszystkie pytania.
zwiedzanie z przewodnikiem ikona
Zwiedzanie z przewodnikiem muzealnym odbywa się o wyznaczonych godzinach w grupach liczących maksymalnie 30 osób. W przypadku większych grup zostają one podzielone. Przy wejściu odbiera się urządzenia tour-guide, dzięki któremu każda osoba w grupie cały czas będzie słyszeć przewodnika. Zwiedzanie trwa około 60 - 70 minut i prowadzone jest w języku polskim. 


bilet normalny: 35 zł | bilet ulgowy: 28 zł
Przewodnik jest wliczony w cenę biletu wstępu.

indywidualnie

Zwiedzanie indywidualne pozwala na poruszanie się po ekspozycji we własnym tempie, ograniczać Was będzie tylko czas pracy Muzeum. Wejście na ekspozycję odbywa się o wyznaczonych godzinach (co 15 minut), a także w miarę dostępności - na bieżąco. Zwykle obejrzenie całej ekspozycji zajmuje ok. 60 minut, ale jeżeli chcecie spędzić u nas więcej czasu, jesteście tu mile widziani! 

Możecie skorzystać z aplikacji mobilnej, która ułatwi poruszanie się po ekspozycji. Dostępna jest w Sklepie Play i AppStore


bilet normalny: 28 zł | bilet ulgowy: 22 zł
Ikona - zwiedzanie indywidualne

z audioprzewodnikiem

Audioprzewodniki to urządzenia, które uczynią wizytę w Muzeum jeszcze ciekawszą. Możecie podążać tradycyjną ścieżką zwiedzania lub skorzystać z wersji dialogowanej, dedykowanej dzieciom. Inspirującym pomysłem jest też zwiedzanie połączone z grą muzealną.

Korzystanie z audioprzewodnika wymaga użycia słuchawek - własnych lub jednorazowych, dostępnych nieodpłatnie w Muzeum.


bilet normalny: 29 zł | bilet ulgowy: 22 zł
Audioprzewodnik jest wliczony w cenę biletu.
zwiedzanie z audioprzewodnikiem ikona

Audioprzewodniki w Muzeum

Dla Gości polskojęzycznych przygotowane zostały:
 • ścieżka podstawowa, przeznaczona dla wszystkich zwiedzających;
 • ścieżka rodzinna, dedykowana szczególnie młodszym dzieciom, dialogowana oraz dostosowana w przekazie i treści do poziomu najmłodszych Gości;
 • ścieżka z grą muzealną, przeznaczoną dla rodzin i dzieci w wieku szkolnym; w celu skorzystania należy dodatkowo pobrać przy wejściu kartę zadań, które będą rozwiązywane w trakcie zwiedzania;
 • ścieżka z audiodeskrypcją, przygotowaną z myślą o osobach z niepełnosprawnością wzroku;
 • ścieżka w Polskim Języku Migowym (dostępna w aplikacji do pobrania na urządzenia mobilne).

Dla Gości zagranicznych dostępne są audioprzewodniki w językach: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, ukraińskim, słowackim, węgierskim oraz słoweńskim.

Użyteczne rady!

 1. Zamów bilety z wyprzedzeniem

  Bilety wstępu na każdy miesiąc udostępniamy na trzy miesiące naprzód. W praktyce oznacza to, że przykładowo bilety na maj udostępniamy w pierwszy dzień roboczy marca, od godziny 9:00. 

  Dla grup zorganizowanych możliwa jest wstępna rezerwacja biletów - zamów tyle miejsc, ile potrzebujesz, a dokładną liczbę i rodzaj biletów potwierdzisz na dwa tygodnie przed przyjazdem grupy. Płatności za bilety można dokonać za pomocą szybkiego przelewu internetowego lub na podstawie faktury proforma.
 2. Przyjdź do Muzeum kilka minut przed zwiedzaniem

  Bądź gotowy na zwiedzanie Muzeum ok. 10 minut wcześniej. Pozwoli to oszczędzić stresu grupie, będzie też czas na odebranie biletów z kas biletowych czy odbiór urządzeń do zwiedzania. Pamiętaj, że każdy uczestnik grupy powinien posiadać swój bilet. W zależności od formy zakupu otrzymasz je w formie do wydruku lub zostaniesz poproszony o odebranie biletów w kasach. 

  Należy pamiętać, że wstęp do Muzeum odbywa się o godzinie podanej na bilecie!
 3. Zaplanuj wystarczającą ilość czasu na wizytę w Muzeum

  Na wizytę grupową należy zaplanować się około 1,5 godziny. Samo zwiedzanie zajmuje od 60 do 70 minut, do tego czas na szatnię i toaletę czy zakupy w muzealnym sklepie. 

  Warto pamiętać, że dojście z parkingu również zajmuje czas. Najbliższy parking dla autokarów znajduje się przy ul. Słowackiego (ok. 350 metrów). Nie ma też zatoczki autobusowej w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum. 

  Informacje o parkingach dla autobusów znajdziesz na stronie Informacji Turystycznej
 4. Poinformuj nas, jeżeli w grupie jest osoba z niepełnosprawnością, która wymaga wsparcia

  Czy wiesz, że w Muzeum jest osoba, która dba o to, by nasze Muzeum było  otwarte na potrzeby osób z niepełnosprawnościami? Poinformuj nas, jeżeli w Twojej grupie jest taka osoba i wymaga ona wsparcia w zwiedzaniu. Koordynator dostępności jest do Waszej dyspozycji. 

  Naszym koordynatorem dostępności jest Anna Czajkowska-Sałapat
  e-mail: dostepnosc@domjp2.pl lub tel. 693 592 805.

  Więcej o dostosowaniu Muzeum do potrzeb osób z niepełnosprawnościami znajdziesz w zakładce dostępność 

Warsztaty

Chcesz kreatywnie spędzić więcej czasu w Wadowicach? Skorzystaj z oferty warsztatowej Muzeum dla klas szkolnych. To świetna alternatywa nie tylko dla najmłodszych...
zobacz więcej

Więcej przydatnych informacji

 1. Rezerwacja biletów dla grup na zwiedzanie muzeum oraz na warsztaty

  Zwiedzanie Muzeum
  Dla grup szkolnych istnieje możliwość dokonania wstępnej rezerwacji biletów telefonicznie: + 48 33 823 35 65, +48 33 823 26 62 lub mailowo: rezerwacja@domjp2.pl.
  Bilety zakupić można także online poprzez stronę bilety.domjp2.pl

  Warsztaty
  Jeśli chcesz zgłosić grupę na warsztaty edukacyjne, wypełnij wstępny formularz rezerwacyjny. W razie dodatkowych pytań skontaktuj się z nami mailowo: edukacja@domjp2.pl
 2. Łączenie warsztatów ze zwiedzaniem ekspozycji stałej

  Możliwe jest zorganizowanie zwiedzania ekspozycji stałej Muzeum oraz warsztatów edukacyjnych. Są to jednak dwie odrębne usługi, które nie mogą odbywać się jednocześnie. Wypełnij wstępny formularz rezerwacyjny warsztatów, zaznaczając opcję zwiedzania Muzeum. Na realizację zwiedzania i warsztatów należy zarezerwować około czterech godzin.
 3. Bilety wstępu i opłata za przewodnika/ audioprzewodniki

  Pełny cennik biletów dostępny w zakładce cennik biletów. natomiast ceny warsztatów dostępne są przy ich opisie w zakładce warsztaty i zajęcia.

  Bilet wstępu do Muzeum obejmuje zwiedzanie ekspozycji stałej, rozmieszczonej na czterech kondygnacjach budynku. Na pierwszym piętrze znajduje się mieszkanie, w którym urodził się i mieszkał przez 18 lat Karol Wojtyła. Bilet uprawnia również do wstępu na ekspozycje czasowe, które umieszczone są w przestrzeni wystawy stałej.

  W zależności od wybranej formy zwiedzania, w cenę biletu wstępu jest wliczona opłata za usługę przewodnicką lub wypożyczenie audioprzewodnika oraz jednorazowe słuchawki.

  Bilet na warsztaty nie uprawnia do zwiedzania ekspozycji Muzeum.
 4. Bilety dla opiekunów grup szkolnych

  W przypadku grup szkolnych jeden opiekun na każde 15 osób w grupie może skorzystać z bezpłatnego biletu. Pozostałym opiekunom przysługuje bilet ulgowy. Dokonując rezerwacji należy przewidzieć bilety dla wszystkich osób wchodzących na ekspozycję, również tych którzy są uprawnieni do otrzymania darmowego biletu wstępu.
 5. Czas zwiedzania

  Zwiedzanie ekspozycji stałej z przewodnikiem lub audioprzewodnikiem trwa zwykle ok. 60-70 minut. W przypadku zwiedzania indywidualnego nie obowiązuje limit czasu spędzonego na terenie Muzeum.
 6. Maksymalna liczba osób w grupie

  Grupa wchodząca jednocześnie na ekspozycję stałą może liczyć do 30 osób, uwzględniając również opiekunów. Większe grupy są dzielone na mniejsze części. Wejścia do Muzeum odbywają się co 15 minut.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 (z wyjątkiem dni wolnych od pracy) 

T: + 48 33 823 35 65  |  +48 33 823 26 62 
e-mail: rezerwacja@domjp2.pl
skontaktuj się z nami piktogram