Przejdź do treści
BILETY
baner wypożycz wystawę
Na przestrzeni lat powstały wystawy mobilne dotyczące życia i nauczania Jana Pawła II. W posiadaniu Muzeum są zarówno duże, pełne multimediów ekspozycje przeznaczone do prezentacji wewnętrznych, jak i mniejsze przeznaczone do ekspozycji plenerowych. 

Ważnym elementem pracy naszego zespołu jest tworzenie i udostępnianie innym podmiotom wystaw czasowych. Tym samym realizujemy misję Muzeum, którą jest upamiętnianie i upowszechnianie wiedzy na temat życia oraz nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, którego pontyfikat i przesłanie zajmuje wyjątkowe miejsce w polskim dziedzictwie narodowym. Przygotowane ekspozycje posiadają translację na język angielski, by móc je udostępniać szerokiemu gronu odbiorców nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Urodziłem się w Wadowicach

Ekspozycja czasowa „Urodziłem się w Wadowicach” koncentruje się wokół jednego centralnego symbolu: domu. W czasach narastającego deficytu bliskich relacji rodzinnych posłużył on twórcom wystawy do ukazania historii życia i świętości Karola Wojtyły.
dowiedz się więcej
Fragment wystawy "Urodziłem się w Wadowicach"

Jan Paweł II. Człowiek i kultura

Wystawa „Jan Paweł II: Człowiek i kultura” odzwierciedla różne aspekty życia Papieża Polaka i jego zaangażowania na rzecz kultury i edukacji. Przytaczając słowa Jana Pawła II, wystawa porusza najistotniejsze kwestie kultury w życiu narodów.
dowiedz się więcej
Fragment wystawy Jan Paweł II. Człowiek i kultura

Wystawa plenerowa

Plenerowa wystawa „Urodziłem się w Wadowicach” podkreśla związek Papieża z rodzinnym miastem. Przez pryzmat zdjęć z Dom Rodzinnego Karola Wojtyły ukazuje postać Jana Pawła II i przesłanie jego nauczania. Słowa, które niegdyś kierował do ludzi, a które są wciąż aktualne.
dowiedz się więcej
Fragment wystawy plenerowej Muzeum

Historia jest historią ludzkich sumień

Ekspozycja nawiązuje do kluczowych wydarzeń prowadzących do odzyskania przez Polskę niepodległości, począwszy od 1918 roku po 1989 rok oraz do momentów z życia Jana Pawła II.
dowiedz się więcej
Historia jest historią ludzkich sumień - baner

Koordynator wystaw

Tomasz Bagiński
Adiunkt Muzealny
T: +48 603 516 203 | t.baginski@domjp2.pl