Przejdź do treści
BILETY
Fragment ekspozycji muzeum
Z przewodnikiem muzealnym, z audioprzewodnikiem lub samodzielnie. Zaplanuj Waszą wizytę grupową w Muzeum. Przed zakupem biletów zastanów się, która forma zwiedzania będzie dla Was najbardziej odpowiednia. Poniżej znajdziesz informacje, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Indywidualnie

Samodzielne zwiedzanie pozwala na poruszanie się po ekspozycji we własnym tempie, ograniczać Was będzie tylko czas pracy Muzeum. Wejście na ekspozycję odbywa się o wyznaczonych godzinach (co 15 minut), a także w miarę dostępności - na bieżąco. Zwykle obejrzenie całej ekspozycji zajmuje ok. 60 minut, ale jeżeli chcecie spędzić u nas więcej czasu, jesteście tu mile widziani! 

Możecie skorzystać z aplikacji mobilnej, która ułatwi poruszanie się po ekspozycji. Dostępna jest w Sklepie Play i AppStore


bilet normalny: 29 zł | bilet ulgowy: 22 zł
Ikona - zwiedzanie indywidualne

z przewodnikiem

Wystawa jest narracyjną opowieścią o życiu Karola Wojtyły. Warto, aby historia ta została opowiedziana. Z pomocą przychodzą wykwalifikowani przewodnicy muzealni. Forma ta pozwala dostosować poziom przekazywanej wiedzy do wieku i oczekiwań grupy.

ikona grupa
Zwiedzanie z przewodnikiem odbywa się o wyznaczonych godzinach w grupach liczących maksymalnie 30 osób. W przypadku większych grup zostają one podzielone. Z reguły wejścia odbywają się co 15 minut. Przy wejściu do Muzeum odbiera się urządzenia tour-guide - dzięki temu każda osoba w grupie cały czas będzie słyszeć przewodnika. Oprowadzanie trwa około 60 - 70 minut i odbywa się w języku polskim.

Możliwa jest również rezerwacja zwiedzania z przewodnikiem w językach obcych: angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim lub włoskim. W tym celu prosimy o kontakt pod adresem: rezerwacja@domjp2.pl. 


bilet normalny: 35 zł | bilet ulgowy: 28 zł
Przewodnik jest wliczony w cenę biletu.


z audioprzewodnikiem

Audioprzewodniki to urządzenia, które czynią wizytę w Muzeum jeszcze ciekawszą. Możecie podążać tradycyjną ścieżką zwiedzania lub skorzystać z wersji dialogowanej, dedykowanej dzieciom. Inspirującym pomysłem jest też zwiedzanie połączone z grą muzealną.

Korzystanie z audioprzewodnika wymaga użycia słuchawek - własnych lub jednorazowych, dostępnych nieodpłatnie w Muzeum.


bilet normalny: 29 zł | bilet ulgowy: 22 zł
Audioprzewodnik jest wliczony w cenę biletu.
ikona audiorzewodnik
Dla Gości polskojęzycznych przygotowane zostały:
 • ścieżka podstawowa, przeznaczona dla wszystkich zwiedzających,
 • ścieżka rodzinna, dedykowana szczególnie młodszym dzieciom. Ścieżka jest dostosowana w przekazie i treści do poziomu naszych najmłodszych Gości,
 • ścieżka z grą muzealną, przeznaczoną dla rodzin i dzieci w wieku szkolnym; karty zadań do rozwiązywania w trakcie zwiedzania dostępne są do pobrania w kasach biletowych lub przy wejściu do Muzeum. 
 • ścieżka z audiodeskrypcją, przygotowana z myślą o osobach z niepełnosprawnością wzroku,
 • ścieżka w Polskim Języku Migowym (dostępna w aplikacji do pobrania na urządzenia mobilne)


Dla Gości zagranicznych dostępne są audioprzewodniki w językach:

angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, ukraińskim, słowackim, węgierskim oraz słoweńskim.

Warsztaty muzealne

Chcesz kreatywnie spędzić więcej czasu w Wadowicach? Skorzystaj z oferty warsztatowej Muzeum. To świetna alternatywa nie tylko dla najmłodszych...
zobacz więcej

Użyteczne rady!

 1. Zamów bilety z wyprzedzeniem

  Bilety wstępu na każdy miesiąc udostępniamy na trzy miesiące naprzód. W praktyce oznacza to, że przykładowo bilety na maj udostępniamy w pierwszy dzień roboczy marca, od godziny 9:00. 

  Dla grup zorganizowanych możliwa jest wstępna rezerwacja biletów - zamów tyle miejsc, ile potrzebujesz, a dokładną liczbę i rodzaj biletów potwierdzisz na dwa tygodnie przed przyjazdem grupy. Płatności za bilety można dokonać za pomocą szybkiego przelewu internetowego lub na podstawie faktury proforma.
 2. Przyjdź do Muzeum kilka minut przed zwiedzaniem

  Bądź gotowy na zwiedzanie Muzeum ok. 10 minut wcześniej. Pozwoli to oszczędzić stresu grupie, będzie też czas na odebranie biletów z kas biletowych czy odbiór urządzeń do zwiedzania. Pamiętaj, że każdy uczestnik grupy powinien posiadać swój bilet. W zależności od formy zakupu otrzymasz je w formie do wydruku lub zostaniesz poproszony o odebranie biletów w kasach. 

  Należy pamiętać, że wstęp do Muzeum odbywa się o godzinie podanej na bilecie!
 3. Zaplanuj wystarczającą ilość czasu na wizytę w Muzeum

  Na wizytę grupową należy zaplanować się około 1,5 godziny. Samo zwiedzanie zajmuje od 60 do 70 minut, do tego czas na szatnię i toaletę czy zakupy w muzealnym sklepie. 

  Warto pamiętać, że dojście z parkingu również zajmuje czas. Najbliższy parking dla autokarów znajduje się przy ul. Słowackiego (ok. 350 metrów). Nie ma też zatoczki autobusowej w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum. 

  Informacje o parkingach dla autobusów znajdziesz na stronie Informacji Turystycznej
 4. Poinformuj nas, jeżeli w grupie jest osoba z niepełnosprawnością, która wymaga wsparcia

  Czy wiesz, że w Muzeum jest osoba, która dba o to, by nasze Muzeum było  otwarte na potrzeby osób z niepełnosprawnościami? Poinformuj nas, jeżeli w Twojej grupie jest taka osoba i wymaga ona wsparcia w zwiedzaniu. Koordynator dostępności jest do Waszej dyspozycji. 

  Naszym koordynatorem dostępności jest Anna Czajkowska-Sałapat
  e-mail: dostepnosc@domjp2.pl lub tel. 693 592 805.

  Więcej o dostosowaniu Muzeum do potrzeb osób z niepełnosprawnościami znajdziesz w zakładce dostępność 

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 (z wyjątkiem dni wolnych od pracy) 

T: + 48 33 823 35 65  |  +48 33 823 26 62 
e-mail: rezerwacja@domjp2.pl
Skontaktuj się z nami