Przejdź do treści
BILETY
Kuchnia w mieszkaniu Wojtyłów
Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach to wspaniałe miejsce na spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Poznaj historię tego wyjątkowego człowieka zwiedzając pierwszą na świecie multimedialną, narracyjną wystawę o Karolu Wojtyle. Dołącz do grupy z przewodnikiem lub skorzystaj z oferty indywidualnego zwiedzania. 

Przed zakupem biletów zastanów się, która forma zwiedzania będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Poniżej znajdziesz informacje, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Indywidualnie

Samodzielne zwiedzanie pozwala na poruszanie się po ekspozycji we własnym tempie, ogranicza Cię tylko czas otwarcia Muzeum. Wejście na ekspozycję odbywa się o wyznaczonych godzinach, a także w miarę dostępności - na bieżąco. Zwykle obejrzenie całej ekspozycji zajmuje ok. 60 minut, ale jeżeli chcesz spędzić u nas więcej czasu, jesteś tu mile widziany! 

Możesz skorzystać z aplikacji mobilnej, która ułatwi poruszanie się po ekspozycji. Dostępna jest w Sklepie Play i AppStore


bilet normalny: 30 zł | bilet ulgowy: 23 zł
możesz także skorzystać z biletu rodzinnego - sprawdź cennik biletów.
Ikona - zwiedzanie indywidualne

Z przewodnikiem

Może dołączyć do grupy z przewodnikiem? Wystawa jest narracyjną opowieścią o życiu Karola Wojtyły, warto aby tę historię ktoś Ci opowiedział. Dodatkowym atutem jest możliwość wejścia w komunikację z przewodnikiem, który chętnie odpowie na zadawane pytania.
Ikona - zwiedzanie z przewodnikiem
Zwiedzanie z przewodnikiem muzealnym odbywa się o wyznaczonych godzinach w grupach liczących maksymalnie 30 osób. Przy wejściu możesz skorzystać z urządzenia tour-guide, dzięki któremu cały czas będziesz słyszeć przewodnika. Zwiedzanie trwa około 60 - 70 minut i odbywa się w języku polskim. 

Z uwagi na dzienny limit biletów zachęcamy do ich wcześniejszego zakupu online, szczególnie w okresie od maja do października.


bilet normalny: 40 zł | bilet ulgowy: 33 zł
możesz także skorzystać z biletu rodzinnego - sprawdź cennik biletów.

Z audioprzewodnikiem

Dla tych, którzy lubią zwiedzać swobodnie i we własnym tempie. Audioprzewodniki to urządzenia, które uczynią wizytę w Muzeum jeszcze ciekawszą. Do wyboru pozostaje wiele rodzajów ścieżek zwiedzania, dostosowanych do różnych odbiorców. Podążaj tradycyjną ścieżką lub skorzystaj z wersji rodzinnej - dialogowanej ścieżki zwiedzania przygotowanej z myślą o najmłodszych Gościach. Ciekawym rozwiązaniem dla rodzin i dzieci jest również zwiedzanie połączone z grą muzealną.

Korzystanie z audioprzewodnika wymaga użycia słuchawek - własnych lub jednorazowych, dostępnych nieodpłatnie w Muzeum.


bilet normalny: 39 zł | bilet ulgowy: 32 zł
możesz także skorzystać z biletu rodzinnego - sprawdź cennik biletów.
Audioprzewodnik - ikona

Audioprzewodniki po wystawie stałej

Dla Gości polskojęzycznych przygotowane zostały:
  • ścieżka podstawowa, przeznaczona dla wszystkich zwiedzających,
  • ścieżka rodzinna, dedykowana szczególnie młodszym dzieciom. Ścieżka jest dostosowana w przekazie i treści do poziomu naszych najmłodszych Gości,
  • ścieżka z grą muzealną, przeznaczoną dla rodzin i dzieci w wieku szkolnym; Karty zadań do rozwiązywania w trakcie zwiedzania dostępne są do pobrania w kasach biletowych lub przy wejściu do Muzeum. 
  • ścieżka z audiodeskrypcją, przygotowana z myślą o osobach z niepełnosprawnością wzroku,
  • ścieżka w Polskim Języku Migowym (dostępna w aplikacji do pobrania na urządzenia mobilne)

Dla Gości zagranicznych dostępne są w językach: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, ukraińskim, słowackim, węgierskim oraz słoweńskim.

Audioprzewodnik możesz pobrać także jako aplikację na telefon ze Sklepu Play lub AppStore

Muzeum przyjazne rodzinom

Podejmujemy wiele starań, by Muzeum było miejscem przyjaznym rodzinom. Szczególnie troszczymy się o naszych najmłodszych Gości, by wizyta w Domu Rodzinnym Karola Wojtyły była dla nich pasjonującą i inspirującą przygodą.

Ekspozycja, oprócz ok. 200 zgromadzonych oryginalnych eksponatów, jest wyposażona w wiele urządzeń multimedialnych, emitujących obraz, światło i dźwięk - dzięki temu poznawanie historii życia Papieża Jana Pawła II może stanowić świetną okazję na atrakcyjne spędzenie wolnego czasu w towarzystwie najbliższych.

Z myślą o rodzinach, Muzeum przygotowało atrakcyjną ofertę cenową biletów wstępu. Dostępne są bilety rodzinne na zwiedzanie indywidualne, z audioprzewodnikiem lub z przewodnikiem. Posiadaczom Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny przysługuje bilet z rabatem w wysokości 50 % od ceny regularnej (nie dotyczy biletów grupowych). Dzieciom do 7. roku życia przysługuje bilet bezpłatny.

Muzeum jest w pełni przystosowane do poruszania się z wózkiem dziecięcym, który można zabrać ze sobą na zwiedzanie. W przestrzeni ekspozycji stałej przygotowaliśmy również pokój wyciszenia, z którego mogą korzystać również matki karmiące. Tutaj znajduje się także przewijak dla dzieci.

Ciche godziny zwiedzania

Z myślą o osobach w spektrum autyzmu oraz ich bliskich, a także o osobach wysoko wrażliwych i tych, którym wizytę w muzeum może utrudniać nadmiar bodźców. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca przez ostatnie dwie godziny otwarcia ekspozycji stałej Muzeum multimedia oraz muzyka są wyciszone.