Przejdź do treści
BILETY

Wystawy mobilne Muzeum

Data publikacji: 11.06.2024
aktualności
Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach w swojej ofercie posiada wystawy mobilne, które można wypożyczyć. Ich treści oraz warstwa wizualna przybliżają dziedzictwo św. Jana Pawła II, historię jego życia oraz papieskie nauczanie. Udostępniane ekspozycje posiadają tłumaczenia tekstów na języki obce, można więc prezentować je nie tylko w kraju, ale i za granicą.

„Św. Jan Paweł II i Robert Schuman – patroni zjednoczonej Europy”

Najnowsza ekspozycja plenerowa Muzeum od 22 maja do 18 czerwca 2024 r. prezentowana jest na Placu Europejskim w Luksemburgu. Od 20 czerwca br. będzie można ją oglądać w kościele Notre-Dame de la Chapelle w Brukseli. Ta wyjątkowa wystawa, która powstała w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura inspirująca”, przybliża postaci patronów zjednoczenia Europy - Roberta Schumana i św. Jana Pawła II, wprowadza w świat bliskich im wartości oraz ukazuje kontekst historyczny, w jakim obaj działali.
dowiedz się więcej

„Jan Paweł II. Człowiek i kultura”

Do 26 czerwca 2024 r. w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu można zobaczyć naszą wystawę, która odzwierciedla różnorodne aspekty życia Papieża Polaka i jego zaangażowania na rzecz kultury i edukacji. Przytaczając słowa Jana Pawła II, porusza najistotniejsze kwestie kultury w życiu narodów, zaakcentowane wyraźnie w czasie wystąpienia Papieża w siedzibie UNESCO 2 czerwca 1980 roku.

Obecne miejsce prezentacji ekspozycji jest szczególne - powstało z myślą o wszystkich poruszonych wizytą w Byłym Niemieckim Nazistowskim Obozie Koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Spotkania z byłymi więźniami KL Auschwitz-Birkenau, bezpośredni kontakt z historią II wojny światowej, międzynarodowy i międzyreligijny dialog, dni skupienia, rekolekcje, seminaria, konferencje, a także medytacje, modlitwy i refleksje należą do ważniejszych form naszej działalności.

„Urodziłem się w Wadowicach”

Jeszcze tylko do 14 czerwca br. można zapoznać się z naszą ekspozycją plenerową prezentowaną w Parafii pw. św. Brata Alberta w Lublinie. Wystawa to zbiór pięknych fotografii przedstawiających poszczególne strefy papieskiego muzeum stanowiące tło dla słów Jana Pawła II. Poprzez taką kompozycję chcieliśmy podkreślić związek Ojca Świętego z jego rodzinnym miastem.

Wystawy do wypożyczenia

Oprócz wymienionych wyżej ekspozycji można wypożyczyć jeszcze wystawę czasową „Urodziłem się w Wadowicach”, przygotowaną z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły oraz prezentację „Historia jest historią ludzkich sumień” nawiązującą do kluczowych wydarzeń prowadzących do odzyskania przez Polskę niepodległości, począwszy od 1918 roku po 1989 rok oraz do momentów z życia Jana Pawła II. 

Jeśli ktoś z Państwa zainteresowany jest wypożyczeniem naszych wystaw mobilnych prosimy o kontakt z Tomaszem Bagińskim, pisząc na adres: t.baginski@domjp2.pl lub dzwoniąc pod numer: +48 603 516 203

Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów!

Więcej o wystawach

Zaprezentuj wystawę w swoim mieście!
zobacz więcej