Przejdź do treści
BILETY
W Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach pragniemy, by każdy kto nas odwiedza czuł się jak w domu. Zależy nam, by wizyta w tym miejscu była porywającą przygodą i pozostawiła wiele niezapomnianych przeżyć.

Muzeum dostępne

Wierzymy, że każdy ma prawo do równego uczestnictwa w kulturze, dlatego podejmujemy działania, by nasze Muzeum było w pełni gotowe przyjąć każdą osobę, która chce nas odwiedzić. Wzorem i nauczycielem takiej postawy jest dla nas św. Jan Paweł II, który w Wadowicach właśnie uczył się szacunku, dialogu, otwartości i zrozumienia dla innych.

Nasze Muzeum w pełni przystosowane jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, wzroku oraz sluchu. Wdrożone zostały ścieżki zwiedzania z audiodeskrypcją oraz w Polskim Języku Migowym.

Pracujemy nad dostosowaniem Muzeum do potrzeb osób w spektrum w ramach programu „Dom dla każdego”, w ramach projektu „Kultura bez barier”. Jego celem jest stworzenie sensorycznej ścieżki zwiedzania oraz dostępnych warsztatów edukacyjnych.

Przedprzewodnik w ETR

Dla wszystkich, którzy lubią wiedzieć, czego się spodziewać w Muzeum. Powstał on głównie z myślą o osobach w spektrum autyzmu, ale zapewne będzie również pomocny dla innych zwiedzających.
dowiedz się więcej

Bilety do Muzeum

Osoby z niepełnosprawnościami, niezależnie od stopnia i rodzaju niepełnosprawności są uprawnione do zakupu ulgowego biletu, natomiast asystent osoby z niepełnosprawnością jest zwolniony z opłaty za bilet.

Bilety zakupić można online lub w Kasach Biletowych Muzeum.

Koordynator dostępności

Koordynatorem dostępności w naszym Muzeum jest 
Anna Czajkowska-Sałapat
e-mail: dostepnosc@domjp2.pl | tel. 693 592 805 (także SMS)

W sprawach rezerwacji zwiedzania prosimy kontaktować się z Działem Obsługi Zwiedzania: rezerwacja@domjp2.pl, tel. 33 823 35 65 lub 33 823 26 62.

Rezerwacja telefoniczna działa od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00.
Bilety można również zakupić samodzielnie on-line: bilety.domjp2.pl

CICHE GODZINY ZWIEDZANIA

Z myślą o osobach w spektrum autyzmu oraz ich bliskich, a także o osobach wysoko wrażliwych i tych, którym wizytę w Muzeum może utrudniać nadmiar bodźców. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca przez ostatnie dwie godziny otwarcia ekspozycji stałej Muzeum multimedia oraz muzyka są wyłączone.