Przejdź do treści
BILETY

Dzień otwarty Muzeum

Data wydarzenia: 9 kwietnia 2024, godzina 11:00
Data publikacji: 27.03.2024
Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach
wydarzenia
9 kwietnia 2024 r. od godz. 11.00 na wadowickim rynku rozpoczniemy świętowanie dwóch wyjątkowych rocznic. Zapraszamy do udziału w Dniu Otwartym Domu Rodzinnego Jana Pawła II! Tego dnia upłynie dziesięć lat działalności muzeum w nowej odsłonie i tym samym zainaugurujemy obchody jubileuszowe, których kulminacją będą wydarzenia zaplanowane na maj. Pragniemy, by kwietniowe świętowanie stało się okazją do budowania wspólnoty wokół dziedzictwa Jana Pawła II, o które od 40 lat troszczymy się w kamienicy przy ul. Kościelnej 7.

Radosne świętowanie

O godzinie 9.00 we wnętrzu Domu Rodzinnego Jana Pawła II rozpocznie się gra muzealna, w której będzie można sprawdzić swoją wiedzę i spostrzegawczość. Od 11.00 na wadowickim rynku trwać będą  animacje, zabawy i konkursy nie tylko dla najmłodszych. Przygotowaliśmy m.in. gry wielkoformatowe - memory, domino i jengę. Ponadto każdy wspólnie z artystami będzie mógł tworzyć pamiątkowy mural.

Urodzinowy tort

O 13.00 uroczyście pokroimy nasz urodzinowy tort. W tym czasie (od 13:00 do 17:00) otwarte zostaną progi rodzinnego Domu Jana Pawła II, który zwiedzić będzie można bezpłatnie. 

Zapraszamy do dzielenia z nami radości tego wyjątkowego dnia!

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego.