Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________
Przypominamy, że zwiedzanie Muzeum odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym z zachowaniem obowiązujących przepisów. Limit jednocześnie przebywających osób w przestrzeni Muzeum wynosi 105. Wszyscy zobowiązani są do zakrywania nosa i ust. Z obowiązku noszenia maseczek zwolnione są wyłącznie dzieci poniżej 4 roku życia i osoby posiadające stosowne zaświadczenie (za okazaniem). 
 
Warsztaty muzealne
warsztaty podróżnicze

W 80 minut dookoła świata

Warsztaty podróżnicze „W 80 minut dookoła świata” to multisensoryczne i międzykulturowe zajęcia dla wszystkich grup wiekowych. Punktem wyjścia są pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II po świecie.

W programie: Jan Paweł II był nie tylko papieżem, ale i wielkim podróżnikiem. W czasie swojego pontyfikatu okrążył Ziemię aż 29 razy. Idąc jego śladem, w czasie muzealnych warsztatów odwiedzamy wiele niesamowitych krajów i poznajemy ich kultury. Sprawdzamy jak pachnie Wezuwiusz, czy w szkocki klicie jest ciepło, a holenderskich chodach wygodnie. Dotykamy ziemi prosto z Madagaskar i staramy się odszyfrować arabski alfabet. Każdy z uczestników wychodzi z zajęć z własnoręcznie przygotowaną pocztówką.

Zajęcia adresowane do: dzieci z klas I-VIII szkoły podstawowej i przedszkoli

superbohater

Jak Lolek Wojtyła został superbohaterem

Warsztaty „Jak Lolek Wojtyła został superbohaterem” oparte są na bazie komiksu Marvella „The life of Pope John Paul II”. Celem zajęć jest przyswojenie przez dzieci pojęć takich jak: autorytet, superbohater, wartości, wyobraźnia miłosierdzia.

W programie: Warsztaty muzealne oparte na komiksie Marvella „The life of Pope John Paul II”. Celem zajęć jest przyswojenie przez dzieci pojęć takich jak: autorytet, superbohater, wartości, wyobraźnia miłosierdzia. Dzięki zajęciom, uczniowie będą potrafili wymienić cechy i wartości przypisywane osobom określanym mianem autorytetu/superbohatera oraz będą umieli dostrzegać te cechy u osób z ich otoczenia oraz u nich samych. Zajęcia mają też za zadanie przybliżenie dzieciom postaci Jana Pawła II jako autorytetu/superbohatera, który może stać się drogowskazem w ich codzienności.

Tematyka warsztatów odpowiada aktualnej podstawie programowej, uzupełniając i poszerzając zawarty w niej zasób wiadomości.

Zajęcia adresowane do: dzieci z klas IV-VIII szkoły podstawowej

 

jak wyglądała szkoła sto lat temu

Z Lolkiem do szkoły, czyli jak wyglądała nauka 100 lat temu...

Warsztaty „Z Lolkiem do szkoły, czyli jak wyglądała nauka 100 lat temu…” dotyczą edukacji okresu międzywojennego. Liczydło na stół, kałamarz pod pachę, obsadka do ręki – w czasie zajęć dowiemy się jak wyglądała szkolna lekcja naszych pradziadków.

W programie: Celem zajęć jest uświadomienie dzieciom jak bardzo zmieniła się szkolna rzeczywistość. Czy kałamarz, obsadka lub tabliczka miałyby dzisiaj zastosowanie? Jak wyglądała szkolna ławka – czy była wygodna? Co to kaligrafia? Na te i inne pytania odpowiemy podczas warsztatów „Z Lolkiem do szkoły, czyli jak wyglądała nauka 100 lat temu…”

Zajęcia adresowane do: dzieci z klas I-VI  szkoły podstawowej

gry i zabawy Lolka

Gry i zabawy z Lolkiem

 Warsztaty „Gry i zabawy z Lolkiem” przeznaczone są dla najmłodszych. Dzieci dowiedzą się jak wyglądały zabawy podwórkowe okresu międzywojennego.

W programie: Zajęcia, których celem jest zapoznanie się z dzieciństwem Karola Wojtyły: jego najważniejszymi wydarzeniami, środowiskiem szkolnym i rówieśniczym. Uczniowie dowiedzą się jak wyglądały dziecięcy gry i zabawy okresu międzywojennego oraz sposoby spędzania wolnego czasu. W czasie warsztatów uczestnicy będą mieli okazję zagrać w popularne niegdyś „klasy”, „zośkę” czy „sztrule”.

Zajęcia adresowane do: dzieci z klas I-III szkoły podstawowej i przedszkoli

 

 

Więcej informacji

Masz pytania dotyczące oferty edukacyjnej w naszym Muzeum? Skontaktuj się z nami!

m.maslona@domjp2.pl

M: +48 609 730 528 | T: +48 33 823 35 55

Robimy wielkanocną palmę - warsztaty online