Przejdź do treści
BILETY

Deklaracja Dostępności

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej aplikacji mobilnej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja Dostępności dotyczy aplikacji mobilnej Muzeum Dom Rodzinny JPII na Android.

  • Aplikacja opublikowana:
  • Ostatnia aktualizacja aplikacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta aplikacja mobilna jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

Brak możliwości zmiany orientacji ekranu (ograniczenie do widoku pionowego)

Przygotowanie Deklaracji Dostępności

Przygotowanie Deklaracji Dostępności i jej aktualizacja

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny.

Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje

Ułatwienia możliwość czytania zawartości przycisków przy pomocy technologii asystujących podwyższony kontrast możliwość powiększenia wielkości liter ścieżka zwiedzania z elementami audiodeskrypcji ścieżka zwiedzania w polskim języku migowym W aplikacji znajduje się kilka ścieżek do słuchania w różnych językach. Po polsku dostępne są: ścieżka podstawowa ścieżka rodzinna ścieżka z grą muzealną dla dzieci ścieżka w Polskim Języku Migowym ścieżka z elementami audiodeskrypcji ścieżka sensoryczna Uwaga: konieczne są słuchawki!

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej aplikacji mobilnej możesz zgłosić do Anna Czajkowska-Sałapat — mailowo dostepnosc@domjp2.pl lub telefonicznie 693592805.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej aplikacji mobilnej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • numer wersji aplikacji mobilnej oraz informację, w którym dokładnie miejscu jest problem z dostępnością cyfrową,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej aplikacji mobilnej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailowo:

ks. dr Łukasz Piórkowski - p.o. dyrektora,
Adres: ul. Spadzista 8, 34-100 Wadowice,
mail: muzeum@domjp2.pl.

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Muzeum jest miejscem przyjaznym dla osób z niepełnosprawnościami i indywidualnymi potrzebami. Dla osób o ograniczonej mobilności zastosowano odpowiednie rozwiązania architektoniczne. Z myślą o osobach G(g)łuchych przygotowano ścieżkę zwiedzania w polskim języku migowym dostępną do pobrania w bezpłatnej aplikacji muzeum (Dom Rodzinny JPII). Do dyspozycji są pętle indukcyjne, które poprawiają komfort zwiedzania osobom G(g)łuchym i słabosłyszącym, korzystającym z aparatów słuchowych. Można korzystać z 14 pętli osobistych, 2 pętle stanowiskowe i 1 pętla mobilna. Dostępna jest ścieżka sensoryczna, na której do dotykania, wąchania i słuchania udostępniono ponad 60 obiektów. Korzystać niej mogą wszyscy zwiedzający, ale powstała głównie dla osób niewidomych, osób w spektrum autyzmu oraz o obniżonej sprawności intelektualnej. Na czas zwiedzania można wypożyczyć wózek inwalidzki, słuchawki wyciszające i folie powiększające. Udostępniamy pokój wyciszeń. Dostępny jest przedprzewodnik dla osób w spektrum autyzmu oraz osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca przez dwie ostatnie godziny otwarcia ekspozycji mamy ciche godziny zwiedzania.