Przejdź do treści
BILETY

Urodzinowy koncert „On jest naszą siłą"

Data publikacji: 15.05.2023
Baner. zapowiedź koncertu
Jan Paweł II wydarzenia
„On jest naszą siłą” to tytuł wyjątkowego koncertu zespołu Pectus, wystąpi 21 maja 2023 roku o godz. 19.30 na wadowickim rynku, upamiętniając 103. rocznicę urodzin Jana Pawła II . Organizatorami wydarzenia są Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Gmina Wadowice.

103. rocznica urodzin Ojca Świętego

Urodzinowe koncerty w mieście dzieciństwa Papieża Polaka stały się już coroczną tradycją.  Są one okazją nie tylko do radosnego świętowania, ale przede wszystkim do oddania hołdu Patronowi Małopolski i budowania wspólnoty wokół jego postaci. 

Patronaty medialne nad koncertem z okazji 103. rocznicy urodzin Jana Pawła II objęły TVP 3 Kraków, Radio eM i Gość Niedzielny.

Wadowickie świętowanie

Uroczystości w mieście rodzinnym Jana Pawła II rozpoczną się 18 maja 2023 r., w dniu 103. rocznicy jego urodzin. O 9.00 odbędzie się Sesja Rady Miejskiej w Wadowickim Centrum Kultury, a po niej pod pomnikiem Ojca Świętego zostaną złożone kwiaty. O godz. 12.00 w Bazylice Ofiarowania NPM rozpocznie się Msza św., której przewodniczyć będzie ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski. 

20 maja 2023 r. od 16.00 trwać będzie pokaz orkiestr strażackich - „Strażacy Ojcu Świętemu w hołdzie”. Po wieczornej Mszy św. W Bazylice Ofiarowania NPM zabrzmią pieśni w wykonaniu chóru Alpini Lugagnani.

21 maja 2023 r. będzie można wziąć udział w Festa Italiana na wadowickim rynku. Od 15.00 trwać będą m.in. pokazy kuchni włoskiej czy warsztaty zdobienia weneckich masek. O 19.30 rozpocznie się koncert zespołu Pectus.

Zapraszamy do wspólnego świętowania urodzin Jana Pawła II Wielkiego!