Przejdź do treści
BILETY

Rusza nabór do „Podróży z klasą”

Data publikacji: 18.06.2024
aktualności
19 czerwca 2024 r. rusza nabór wniosków w ramach nowego przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji Narodowej - „Podróże z klasą”. Ten skierowany do szkół projekt ma wspierać przede wszystkim organizację wycieczek dla dzieci i młodzieży w trakcie roku szkolnego. Otrzymana dotacja pozwoli uatrakcyjnić proces kształcenia i nabywania nowych kompetencji poprzez poznawanie tradycji, kultury oraz osiągnięć polskiej nauki. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach to doskonałe miejsce, które wpisuje się w kategorię obowiązkowych punktów edukacyjnych.

Kreatywność przede wszystkim!

Zgodnie z zapisami komunikatu Ministra Edukacji, nowe przedsięwzięcie „ma wspomóc realizację podstaw programowych kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także urozmaicić zajęcia edukacyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu kultury, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki, stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym”.
Wszystkie kwestie formalne zostały wyjaśnione na stronie MEN. Zagadnienia budzące wątpliwości omówiono w zakładce „Pytania i odpowiedzi”. Warto zwrócić uwagę, że - tak jak to jest w przypadku naszego muzeum - jeśli bilet wstępu połączony jest z usługą przewodnicką, to koszt przewodnika będzie kosztem kwalifikowanym w ramach rozszerzonej definicji biletu wstępu do obiektu.
zobacz więcej

Z klasą do muzeum

Zależy nam, by dzieci i młodzież poznawały Jana Pawła II jako wzór człowieka otwartego na innych ludzi, cieszącego się autorytetem i szacunkiem. By odkrywały w nim bliską sobie osobę o podobnych doświadczeniach, pasjach i zainteresowaniach. Wizyta w jego domu rodzinnym w Wadowicach to okazja do przeżycia wyjątkowej lekcji historii dzięki nowoczesnej, narracyjnej opowieści o życiu jednego z najwybitniejszych Polaków, człowieka, który wpłynął na dzieje Europy i świata. Planując wizytę w muzeum warto zastanowić się, jaka forma zwiedzania będzie najbardziej interesująca dla konkretnej grupy uczniów: z przewodnikiem muzealnym, z audioprzewodnikiem, grą muzealną lub samodzielnie.

Warsztaty

Z myślą o dzieciach i młodzieży przygotowaliśmy ciekawą ofertę warsztatową. Autorskie i kreatywne zajęcia oparte są na świecie bliskich Janowi Pawłowi II wartości.
zobacz więcej

Przydatne informacje

Planując wycieczkę szkolną w naszym muzeum warto przemyśleć formę zwiedzania i zapoznać się z aktualnym cennikiem biletów wstępu

Rezerwacja terminów na nowy rok szkolny:
  • na wrzesień - od 1 lipca 2024 r.
  • na październik - od 1 sierpnia 2024 r.
  • na listopad - od 2 września 2024 r.
Bilety można zarezerwować telefonicznie: +48 33 823 35 65 | +48 33 823 26 62 lub pisząc na adres rezerwacja@domjp2.pl