Przejdź do treści
BILETY

Dom Rodzinny Jana Pawła II poleca się na wakacje!

Data publikacji: 24.06.2024
Muzeum na wakacje!
aktualności
Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach to doskonałe miejsce na wakacyjną przygodę. Zarówno nasza ekspozycja stała, jak i oferta dodatkowa zostały przygotowane z myślą o odbiorach w rożnym wieku i z różnorodnymi potrzebami. Czekamy więc na grupy zorganizowane i indywidualnych zwiedzających, rodziny, dzieci i młodzież, seniorów oraz osoby z niepełnosprawnościami. Do wyboru macie różne formy zwiedzania, a na naszych gości czekają wystawa czasowa, warsztaty edukacyjne, ścieżki oprowadzania dla konkretnych grup odbiorców.

Miejsce dla całej rodziny!

Na dzieci czekają specjalnie przygotowane ścieżki zwiedzania. Dla najmłodszych - dialogowana ścieżka rodzinna, której narratorem jest ich rówieśnik Adaś. Nieco starsze dzieci mogą wziąć udział w rodzinnej grze muzealnej. Wystarczy odebrać w kasie biletowej kartę zadań z zagadkami, które pozwolą rozwiązać ukryte hasło. Dzięki tej angażującej formie zwiedzania można odkryć wiele ciekawostek z życia Karola Wojtyły.

W naszym muzeum zastosowaliśmy wiele rozwiązań, które ułatwiają rodzicom z dziećmi zwiedzanie ekspozycji stałej, np. poruszanie się z wózkiem dziecięcym. Dostępne są windy i ciągi pochylni. Udostępniamy pokój wyciszeń, z którego mogą korzystać m.in. mamy karmiące. Dostępny jest też przewijak. w Muzeum honorujemy Kartę Dużej Rodziny, można też nabyć Bilet Rodzinny.

Dom dostępny dla każdego

Muzeum jest miejscem przyjaznym dla osób z niepełnosprawnościami i indywidualnymi potrzebami. Dla osób o ograniczonej mobilności zastosowano odpowiednie rozwiązania architektoniczne. Z myślą o osobach G(g)łuchych przygotowano ścieżkę zwiedzania w PJM dostępną do pobrania w bezpłatnej aplikacji muzeum (Dom Rodzinny JPII). Dostępna jest ścieżka sensoryczna, na której do dotykania, wąchania i słuchania udostępniliśmy ponad 60 obiektów. Korzystać niej mogą wszyscy zwiedzający, ale powstała głównie dla osób niewidomych, osób w spektrum autyzmu oraz o obniżonej sprawności intelektualnej. 

Na czas zwiedzania można również wypożyczyć wózek inwalidzki, słuchawki wyciszające i folie powiększające. Dla osób doświadczających nadwrażliwości sensorycznej udostępniany jest pokój wyciszeń, gdzie mogą zrelaksować się i odpocząć. Osobom z niepełnosprawnościami przysługuje bilet ulgowy, a ich asystentom bilet bezpłatny.

Dostępność muzeum

Potrzebujesz informacji o dostępności? Zerknij tutaj! Pomocą służy też  koordynatorka ds. dostępności: dostepnosc@domjp2.pl, tel/sms: 693 592 805
zobacz więcej

„D O M. Wczoraj, dziś, zawsze”

Rok 2024 upływa pod znakiem dwóch ważnych jubileuszy: 40 lat otwarcia pierwszej ekspozycji w Domu Rodzinnym Jana Pawła II oraz 10 lat istnienia nowej wystawy stałej. Na dziedzińcu prezentowana jest wystawa czasowa ukazująca muzeum w perspektywie czterdziestu lat jego historii. Przypomina przede wszystkim o ludziach, którzy tworzyli to miejsce i pokazuje drogę prowadzącą do powstania instytucji, dzięki której zwiedzający mają możliwość zbliżenia się do źródeł duchowego dziedzictwa Jana Pawła II oraz zrozumienia głębokiego związku, jaki łączył go z miastem jego dzieciństwa i wczesnej młodości.

Zwiedzanie z biletem mieszkańca powiatu wadowickiego

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu wadowickiego do skorzystania ze specjalnego biletu uprawniającego do zwiedzania wystawy stałej w cenie 10,00 zł od osoby. To doskonała okazja do wizyty w miejscu, gdzie urodził się i dorastał jeden z najwybitniejszych przedstawicieli regionu. Serdecznie zapraszamy!