Przejdź do treści
BILETY

Zabierz klasę do Domu Rodzinnego Jana Pawła II!

Data publikacji: 04.09.2023
Warsztaty edukacyjne w Muzeum
aktualności
Rozpoczynający się rok szkolny, to świetna okazja, by odwiedzić Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, które jest doskonałym miejscem także dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do skorzystania z naszej bogatej oferty edukacyjnej, którą przygotowaliśmy z myślą o różnych grupach wiekowych. Jest ona wartościowym uzupełnieniem zajęć szkolnych i pozwala na na nowo odkrywać historię życia Papieża Polaka oraz Jego dziedzictwo. Warsztaty dostosowujemy do indywidualnych potrzeb grupy, a w razie potrzeby jesteśmy otwarci na zajęcia realizowane poza Muzeum.

Świat wartości

Autorskie i kreatywne zajęcia edukacyjne przygotowane przez nasz Zespół oparte są na świecie wartości bliskich Janowi Pawłowi II. Poza przekazywaniem wiedzy o Papieżu Polaku, zależy nam na kształtowaniu postaw zbudowanych na szacunku, akceptacji, solidarności, trosce o innych i odpowiedzialności. Ważne jest dla nas, by dzieci i młodzież poznawały Papieża, jako wzór człowieka szlachetnego, mądrego, otwartego na innych ludzi, cieszącego się autorytetem i szacunkiem; by odkrywały w nim bliską sobie osobę, która miała podobne doświadczenia, różne pasje i zainteresowania. Naszym pragnieniem jest, by życie i wielkie dziedzictwo, jakie pozostawił Jan Paweł II, były wciąż inspiracją dla kolejnych pokoleń.
Warsztaty edukacyjne

Oferta dla każdego

Z naszej oferty warsztatowej mogą korzystać Uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także dorośli i seniorzy. Przygotowaliśmy jedenaście tematów, które pozwalają poruszać różne aspekty życia i działalności Karola Wojtyły - Jana Pawła II. W czasie przedświątecznym organizujemy okolicznościowe warsztaty związane z patriotyzmem, z tradycjami bożonarodzeniowymi i wielkanocnymi. W stałej ofercie znajduje się także gra muzealna będąca atrakcyjną dla dzieci formą zwiedzania ekspozycji stałej naszego muzeum.

Zapraszamy do poznania szczegółów naszej oferty edukacyjnej w zakładce Edukacja.