Przejdź do treści
BILETY

„Wojtyłowie. Drogi do świętości”

Data wydarzenia: 30 marca 2024, godzina 10:35
Data publikacji: 20.03.2024
Jan Paweł II wydarzenia
Z wielką radością zapraszamy do obejrzenia nowej produkcji Telewizji Polskiej S.A. i Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Już w najbliższą sobotę, 30 marca 2024 r. o godz. 10.35 w TVP 1 premierę będzie miał wyjątkowy dokument pt. „Wojtyłowie. Drogi do świętości”.
Widzowie, dzięki wypowiedziom świadków i ekspertów, będą mieli wgląd w codzienne życie rodziny Wojtyłów, ich relacje i świat wartości, które kształtowały osobowość przyszłego papieża. W filmie poszukiwano także odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób dom dzieciństwa Jana Pawła II może inspirować nas dziś.

Film dokumentalny

Wielką wartością dokumentu są wspomnienia świadków życia rodziny Wojtyłów. Bardzo cenne są archiwalne, jedne z ostatnich, nagrania Eugeniusza Mroza - szkolnego kolegi Jana Pawła II. W filmie usłyszymy także wypowiedzi Jana Wojtyły, który dzieli się opowieściami o odwiedzinach wadowickich krewnych, które zna od swoich rodziców. Historię Edmunda Wojtyły i jego relacji z Jadwigą Urbanówną przybliża Ewa Czaicka z Mucharza.

Dopełnieniem retrospekcji są wypowiedzi ekspertów, którzy zgłębiają historię życia Ojca Świętego i jego bliskich. Efekty swoich badań prezentują m.in. dr Milena Kindziuk oraz ks. prof. Józef Naumowicz z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zdjęcia do filmu powstawały w miejscach związanych z rodziną Wojtyłów, także w ich domu rodzinnym w Wadowicach.

Zapraszamy do oglądania!