Przejdź do treści
BILETY

Papież światu - 45 lecie pontyfikatu Jana Pawła II

Data publikacji: 25.09.2023
Papież światu - 45 lecie pontyfikatu Jana Pawła II baner wydarzenia
Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza na konferencję naukową „Papież światu - 45 lecie pontyfikatu Jana Pawła II”. 17 października 2023 roku w Warszawie spotkają się wybitni przedstawiciele świata nauki, wiary i kultury, którzy pochylą się nad globalnym znaczeniem wyboru i przesłania Papieża Polaka. Wśród prelegentów będą m.in. George Weigel, Rocco Buttiglione, dr Elizabeth Edwards Spalding, ks. dr hab. Andrzej Draguła. Konferencja odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Nasze muzeum jest partnerem tego wyjątkowego projektu.

Karol Wojtyła Polsce - Jan Paweł II światu

Październikowa konferencja jest częścią projektu „Karol Wojtyła Polsce - Jan Paweł II światu” zainicjowanego przez Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w roku 45. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Następcę św. Piotra. Główna idea tego przedsięwzięcia to przypomnienie zasług Ojca Świętego i odkrywanie fenomenu jego pontyfikatu. Wydarzenie zaplanowane na 17 października 2023 roku przybliży przede wszystkim rolę światowego oddziaływania Papieża Polaka, poprzez przedstawienie m.in. jego wizji dialogu, roli kultury, znaczenia cierpienia.

Uczestnictwo w wydarzeniu

W konferencji można wziąć zarówno stacjonarnie: w siedzibie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przy ul. Prymasa A. Hlonda 1 w Warszawie (pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej), jak i on-line za pośrednictwem streamingu. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie organizatora.


Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania Organizacja cyklu dwóch konferencji: ogólnopolskiej pt. „Karol Wojtyła Polsce” i międzynarodowej pt. „Papież światu” wraz z wydarzeniami towarzyszącymi.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu Doskonała nauka II