Ks. dr Łukasz Piórkowski powołany na kolejną kadencję
Data publikacji:
09.06.2025

aktualności
Z radością informujemy, że ks. dr Łukasz Piórkowski został ponownie powołany na stanowisko dyrektora Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach! Decyzję o przedłużeniu kadencji na kolejne pięć lat – za zgodą organizatorów – podjął Zarząd Województwa Małopolskiego. Ks. dr Łukasz Piórkowski pełni tę funkcję od 2020 roku, z zaangażowaniem rozwijając misję Muzeum i pielęgnując pamięć o Papieżu Polaku. Nominacje wręczyli Łukasz Smółka - Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Iwona Gibas - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego
Kontynuacja misji
Pierwsza kadencja ks. Łukasza Piórkowskiego była czasem intensywnego rozwoju, w tym nowych inicjatyw edukacyjnych, projektów wystawienniczych oraz działań upamiętniających życie i nauczanie św. Jana Pawła II. Ponowne powołanie na stanowisko dyrektora jest wyrazem zaufania wobec jego kompetencji, wizji oraz zaangażowania w rozwój tej szczególnej instytucji kultury. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach jest miejscem wyjątkowym – to tu, przy ulicy Kościelnej 7, urodził się Karol Wojtyła. Misją muzeum jest nie tylko dokumentowanie życia Papieża Polaka, ale również ukazywanie jego duchowego i intelektualnego dziedzictwa w sposób nowoczesny i przystępny dla odwiedzających z całego świata.

Nowe perspektywy
W nowej kadencji ks. Piórkowski planuje dalsze rozwijanie oferty muzealnej – zarówno w zakresie stałej ekspozycji, jak i wydarzeń czasowych, programów edukacyjnych oraz współpracy z instytucjami w Polsce i za granicą. Szczególny nacisk zostanie położony na dialog międzypokoleniowy i docieranie do młodych ludzi, którzy nie mieli okazji znać Papieża Jana Pawła II osobiście.
Społeczność muzeum składa serdeczne gratulacje ks. dr. Łukaszowi Piórkowskiemu. Jego oddanie sprawie, głęboka duchowość oraz otwartość na nowe wyzwania są źródłem inspiracji i nadziei dla wszystkich, którzy pragną pielęgnować pamięć o św. Janie Pawle II.
Społeczność muzeum składa serdeczne gratulacje ks. dr. Łukaszowi Piórkowskiemu. Jego oddanie sprawie, głęboka duchowość oraz otwartość na nowe wyzwania są źródłem inspiracji i nadziei dla wszystkich, którzy pragną pielęgnować pamięć o św. Janie Pawle II.

fot. Biuro Prasowe UMWM