Przejdź do treści
BILETY

Karol Wojtyła w kręgu przyjaciół i znajomych

Data publikacji: 08.05.2024
aktualności
Jakim kolegą był Karol Wojtyła? Co przyszły papież zawdzięcza Mieczysławowi Kotlarczykowi, a czego nauczył się od Jerzego Klugera? Jaką pasję dzielił z Halina Królikiewiczówną? Odpowiedzi na te i podobne pytania będą szukać uczestnicy nowej gry terenowej, którą nasze Muzeum przygotowało z okazji 104. rocznicy urodzin Jana Pawła II wspólnie z Sherlock Wadowice i Gminą Wadowice. Gra przeznaczona jest dla klas szkolnych oraz rodzin i grup przyjaciół.

zabawa dla uczniów szkół podstawowych

W piątek, 17 maja 2024 do zabawy zapraszamy grupy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W grze mogą wziąć udział maksymalnie 7 - osobowe grupy uczniów z opiekunami. Pierwsza rozgrywka rozpocznie się o godz. 9.00, a kolejne o 10.30, 12.00 i 13.30.

rodzinna gra terenowa

Z kolei w niedzielę, 19 maja 2024 zapraszamy rodziny z dziećmi oraz grupy znajomych. Gra terenowa przeznaczona jest dla zespołów liczących od 2 do 7 osób. Pierwsza drużyna rozpocznie rozgrywkę o godz. 11.00, a kolejne o 12.30, 14.00 i 15.30.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy. Można zgłaszać się pod numerem telefonu: 609 730 528 lub pisząc na adres e-mail: edukacja@domjp2.pl

Gwarantujemy wspaniałą zabawę i kreatywnie spędzony czas!


Ci, którzy kształtowali przyszłego papieża

Oczywistym jest, że krąg przyjaciół i znajomych Karola Wojtyły miał duży wpływ na kształtowanie się jego osobowości i życiowych postaw. Także osoby, które spotykał w dorosłym życiu, wielokrotnie oddziaływały na niego i budowały świat bliskich mu wartości. Poprzez nową grę terenową chcemy przypomnieć te ważne dla Jana Pawła II postaci i spojrzeć na historię jego życia ich oczyma. Dzień po 104. rocznicy urodzin Ojca Świętego spotkajmy się więc w Wadowicach, by poznać szkolnych kolegów Lolka, m.in. Jerzego Klugera czy Eugeniusza Mroza, dowiedzieć się, z kim dzielił teatralne pasje oraz kto miał największy wpływ na rozwój jego duchowości. Będzie to podróż u boku ludzi, którzy i dla nas mogą być współcześnie drogowskazami.


Serdecznie zapraszamy!