Przejdź do treści
BILETY

Karol Wojtyła i miasto Jego młodości

Data publikacji: 12.05.2023
Gra terenowa z okazji urodzin jana pawła ii
wydarzenia
Już 18 maja z okazji 103. rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II, Muzeum, Gmina Wadowice oraz Sherlock Wadowice zapraszają do udziału w grze terenowej pod nazwą „Karol Wojtyła i miasto Jego młodości. Gra została stworzona z niezwykłą starannością i będzie nie lada wyzwaniem, a przede wszystkim świetną zabawą, która pozwoli uczestnikom w nietuzinkowy sposób poznać bliżej postać młodego Karola Wojtyły oraz Wadowic z lat dwudziestych ubiegłego wieku.


Śladami młodego Karola Wojtyły po Jego rodzinnym mieście

Zgłoszone grupy uczestników zbiorą się dokładnie 18 maja br. o godz. 9.00 na wadowickim rynku w pobliżu pomnika św. Jana Pawła II. Tam każda drużyna otrzyma pakiet startowy z mapą i kartami: lokacji, zadań oraz detali. Gra potrwa do godz. 11.30, a w jej trakcie na swojej drodze uczestnicy spotkają aktorów, którzy przekazywać będą różne zadania do wykonania. Za ich poprawne wykonanie grupy zbiorą punkty. Po zakończonej grze zachęcamy, aby uczestnicy wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej w Wadowickiej Bazylice z okazji 103. rocznicy urodzin Patrona Wadowic. Po Eucharystii (ok. godziny 13.00) w sali teatralnej w Domu Katolickim odbędzie się wręczenie upominków dla wszystkich członków zebranych drużyn oraz nagród dla zwycięzców gry terenowej. Na koniec, przy Bazylice wykonane zostanie pamiątkowe zdjęcie.

Jak trafić do drużyny odkrywców?

Zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe z Gminy Wadowice do wytypowania jednej drużyny składającej się od dwóch do maksymalnie dziesięciu uczniów klas od VI do VIII wraz z opiekunem. Zgłoszenia grup wraz z imieniem i nazwiskiem oraz numerem kontaktowym opiekuna, prosimy przesyłać na adres mailowy Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach: sp1@wadowice.pl najpóźniej do 16 maja br. W przypadku bardzo złej pogody, gra terenowa odbędzie się w innym terminie, o czym będziemy informować wszystkie zgłoszone szkoły. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Wydziałem Promocji Miasta Wadowice pod numerem tel.: 692 622 587. Bądźcie z nami!