Przejdź do treści
BILETY

III Festiwal Chórów Chłopięcych

Data wydarzenia: 31 maja 2020, godzina 11:00
Data publikacji: 25.05.2023
wydarzenia
Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i grupy zorganizowane na koncert Ukraińskiego Chóru Dziecięcego Filharmonii Krakowskiej, który odbędzie się 31 maja 2023 roku o godzinie 11.00 w sali teatralnej Domu Katolickiego w Wadowicach (pl. Jana Pawła II 1). Wydarzenie jest efektem współpracy Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

koncert w Wadowicach

W skład chóru ukraińskiego wchodzą dzieci, które przez obecną, bardzo trudną sytuację w Ukrainie, zmuszone były uciekać do naszego kraju w poszukiwaniu spokoju i możliwości rozwoju. Myślą przewodnią powstania była chęć zaznajomienia słuchaczy z kulturą ukraińską oraz tym samym pomoc
i umacnianie więzi z ojczystym krajem młodych śpiewaków. Zespół od początku prowadzi Olena Yatskulynets. W repertuarze chóru znaleźć można przede wszystkim pieśni ukraińskie.

Podczas wadowickiego koncertu, realizowanego w ramach III Festiwalu Chórów Chłopięcych usłyszymy m.in. utwory takie jak: Kołysanka (Johannes Brahms), Nasza piosenka rozbrzmiewa (Lesja Horova), Rudy kot (Olha Klawlina), Duet kotów (Gioacchino Rossini) czy Czyste Niebo (Inna Franceskewycz).

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie chęci udziału w koncercie pod numerem telefonu: 609 730 528 lub e-mail: m.maslona@domjp2.pl