Przejdź do treści
BILETY

Dzień dziecka

Data publikacji: 04.06.2024
aktualności
Nawet ulewny deszcz nie przeszkodził uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach w przejęciu klucza do Domu Rodzinnego Papieża Polaka. Wręczył go im ks. dr Łukasz Piórkowski - Dyrektor Muzeum.
Z tej okazji na zwiedzających czekała niespodzianka - muzealnym przewodnikom towarzyszyło dziś osiem odważnych dziewcząt, które oprowadzały kolejne grupy. Pozostali uczniowie poznawali historię papieskich pielgrzymek i odkrywali czym jest podróżnicza pasja podczas warsztatów „W 80 minut dookoła świata”. Jesteśmy pewni, że Jan Paweł II jest wzorem i inspiracją także dla najmłodszych.

Przygoda i wyzwanie

Amelia, Oliwia, Iga, Klara, Lena, Lilianna, Maria i Lena - uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach, z wielką odwagą i entuzjazmem zaangażowały się w rolę muzealnych przewodników. Zanim jednak stanęły przed zwiedzającymi włożyły sporo pracy, by przygotować się do tego dnia.

4 czerwca 2024 r. w wybranych strefach wystawy stałej opowiadały o najważniejszych aspektach życia Jana Pawła II i historii rodziny Wojtyłów.  Nasze wyjątkowe przewodniczki poradziły sobie wspaniale i wzbudziły zachwyt wśród słuchaczy. Wydarzenie nie byłoby możliwe, gdyby nie życzliwość pani Renaty Rachwał - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach oraz wsparcie pani Agnieszki Gugulskiej-Pikoń uczącej języka polskiego, która czuwała nad profesjonalnym przygotowaniem oprowadzających.