Przejdź do treści
BILETY

Chóry dziecięce wystąpią w Wadowicach

Data wydarzenia: 24 listopada 2023, godzina 11:00
Data publikacji: 17.11.2023
Koncert Musica-Ars Amanda
wydarzenia
24 listopada 2023 r. o godz. 11.00 w Sali Teatralnej Domu Katolickiego w Wadowicach rozpocznie się koncert w ramach projektu Musica Ars Amanda. Wystąpią Chór Chłopięcy i Dziewczęcy Filharmonii Krakowskiej i Ukraiński Chór Dziecięcy Filharmonii Krakowskiej pod batutą Lidii Matynian, Marii Dziedzic–Król i Oleny Yatskulynets. Usłyszymy m.in. Jay Althouse „Cantar”, Arvo Pärt „Vater Unser”, Léo Delibes „Messe brève”, Gioacchino Rossini „Duetto Buffo di Due Gatti”. Na wydarzenie zapraszają Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie i Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Wyjątkowy projekt

Musica Ars Amanda to cykl koncertów edukacyjnych skierowanych do młodzieży szkolnej, prezentujący mozaikę gatunków, stylów oraz form muzycznych. Słuchacze mają możliwość zetknąć się z różnorodną obsadą wykonawczą oraz wysłuchać utworów koncertujących na, nie często pojawiające się w tej roli, instrumenty solowe”. Każdemu sezonowi towarzyszy inne hasło - obecnie jest to „Muzyczne rondo”. Młodych wykonawców i słuchaczy czeka dźwiękowa podróż pośród różnorodnych pod każdym względem kompozycji, rozpoczynająca się i kończąca na muzyce epoki klasycyzmu.

Występ w papieskim mieście

Jesteśmy zaszczyceni, że chóry dziecięce działające przy Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie po raz kolejny odwiedzą Wadowice. Serdecznie zapraszamy na spotkanie w sali teatralnej Domu Katolickiego w piątek 24 listopada br. o godzinie 11.00. Repertuar doskonale sprawdzi się dla odbiorców powyżej 10 roku życia. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Prosimy o zgłoszenie udziału pod numerem telefonu 513 608 410.

Wystąpią:
Chór Chłopięcy i Dziewczęcy Filharmonii Krakowskiej
Ukraiński Chór Dziecięcy Filharmonii Krakowskiej
Lidia Matynian – dyrygent
Olena Yatskulynets – dyrygent
Maria Dziedzic-Król – asystent dyrygenta
Ewa Żak de Carvalho – fortepian
Iuliia Iurchenko-Soznanska – fortepian
Michał Białko – organy