Przejdź do treści
BILETY

103. rocznica urodzin Jana Pawła II

Data publikacji: 18.05.2023
Karol Wojtyła z matką
Jan Paweł II
103 lat temu, 18 maja 1920 r. po godzinie 17-tej, w kamienicy przy ul. Rynek 2 (dziś Kościelna 7), przyszedł na świat Karol Józef Wojtyła. Przyszły papież urodził się w kochającej rodzinie Karola i Emilii z domu Kaczorowskiej. Jego narodziny radośnie przeżywał też starszy o 14 lat brat Edmund. Pierwsze osiemnaście lat życia spędził w Wadowicach, gdzie pobierał edukację, uczył się wiary i rozwijał swoje pasje.

Dziś w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach – miejscu, gdzie kształtowała się Jego osobowość – mamy zaszczyt opowiadać historię tego Wielkiego Człowieka.

Wdzięczność

Dzień rocznicy narodzin naszego Patrona, to dla nas szczególnie ważne wydarzenie i okazja, by wyrazić wdzięczność za dar Jego życia, za pełną miłości i oddania posługę kapłańską, za pontyfikat, który zmienił oblicze Kościoła i świata oraz za Jego dziedzictwo, które jest inspiracją dla kolejnych pokoleń. Misją naszego Muzeum jest troska o tę spuściznę oraz podejmowanie działań na rzecz upamiętniania i upowszechniania wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II, którego pontyfikat i przesłanie zajmują wyjątkowe miejsce w polskim dziedzictwie narodowym.
Jan Paweł II w Wadowicach

Opowieść o narodzinach

Z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II, którą obchodziliśmy w 2020 roku, powstał cykl filmów o rodzinie Wojtyłów, którego zwieńczeniem jest opowieść o narodzinach Karola. O wielkiej radości z jego narodzenia wspominała wówczas m.in. sąsiadka rodziny – Helena Szczepańska. Zachęcamy do obejrzenia!