Przejdź do treści
BILETY
Tu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wizyty w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Po kliknięciu na pytanie rozwinie się odpowiedź.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się z nami! Chętnie pomożemy!

Przed wizytą w Muzeum

  1. W jakich godzinach jest czynne Muzeum?

    Z uwagi na sezonowość ruchu turystycznego Muzeum funkcjonuje w różnych godzinach w trakcie roku. Aktualne informacje odnośnie godzin zwiedzania, a także dni, kiedy Muzeum jest niedostępne dla zwiedzających znajdują się w zakładce informacje praktyczne
  2. Ile czasu muszę zaplanować na zwiedzanie?

    W zależności od formy zwiedzania: z przewodnikiem od 60 do 70 minut, z audioprzewodnikiem ok. 60 minut. Muzeum można także zwiedzać indywidualnie, wówczas ilość czasu spędzonego w Muzeum jest kwestią indywidualną.
  3. Jakie są formy zwiedzania Muzeum?

    Muzeum można zwiedzać zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Bilety grupowe obowiązują dla grup min. 10 osób. Zwiedzanie odbywa się w turach, które co 15 minut wchodzą na ekspozycję. Jedna grupa zwiedzających może liczyć maksymalnie 30 osób.

    Zwiedzanie z przewodnikiem
    Zwiedzanie z przewodnikiem muzealnym odbywa się o wyznaczonych godzinach w grupach liczących do 30 osób. W celu zapewnienia komfortu zwiedzania wszystkim Gościom, każdy może otrzymać przy wejściu urządzenie tour-guide oraz jednorazowe słuchawki. Dzięki temu głos przewodnika prowadzącego grupę będzie dobrze słyszany, nawet z odległości. Zwiedzanie w tej formie zajmuje ok. 60-70 minut. Po ekspozycji oprowadzają wyłącznie  przewodnicy wyznaczeni przez Muzeum. Zwiedzanie odbywa się w języku polskim. Z uwagi na dzienny limit biletów rekomendujemy wcześniejszy zakup online.

    Zwiedzanie indywidualne
    Samodzielne zwiedzanie pozwala na poruszanie się po ekspozycji we własnym tempie, według indywidualnych upodobań. Wejście na ekspozycję odbywa się o wyznaczonych godzinach, a także w miarę możliwości - na bieżąco. Na wystawie możesz spędzić dowolną ilość czasu, zwykle obejrzenie całej ekspozycji zajmuje ok. 60 minut. Można skorzystać z aplikacji dostępnej w AppStore i Sklepie Play. 


    Zwiedzanie z audioprzewodnikiem
    Audioprzewodniki to niewielkie urządzenia, które pozwolą uczynić wizytę w Muzeum jeszcze ciekawszą. Audioprzewodnik otrzymuje się przy wejściu do Muzeum wraz z jednorazowymi słuchawkami (można także skorzystać z własnych). 

    Dla Gości polskojęzycznych przygotowane zostały różne warianty ścieżek zwiedzania: ścieżka podstawowa (tradycyjny audioprzewodnik), ścieżka rodzinna (dedykowana zwłaszcza dzieciom, dostosowana w przekazie i treści do poziomu naszych najmłodszych Gości). Ponadto funkcjonuje też ścieżka z grą muzealną przeznaczoną dla rodzin i dzieci w wieku szkolnym (karty zadań do pobrania w kasach biletowych lub przy wejściu do Muzeum).

    Dla osób z niepełnosprawnościami przygotowana została ścieżka z audiodeskrypcją oraz ścieżka w Polskim Języku Migowym (dostępna w aplikacji). 

    Audioprzewodniki umożliwiają również zwiedzanie w językach: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, ukraińskim, słowackim, węgierskim oraz słoweńskim.
  4. Czy Muzeum można zwiedzać samodzielnie?

    Oczywiście, należy zakupić bilet na zwiedzanie indywidualne. Zachęcamy również do skorzystania z audioprzewodnika, który można wypożyczyć na miejscu lub pobrać na własne urządzenie mobilne w formie aplikacji. Aplikacja dostępna jest dla użytkowników systemu IOS oraz Android.
  5. Czy w pobliżu Muzeum znajduje się parking?

    Muzeum znajduje się przy Rynku i nie posiada własnego parkingu. Nie ma również możliwości podjechania pod samo Muzeum celem wysadzenia pasażerów. 

    Samochód osobowy można zostawić na parkingach w centrum miasta (niektóre z nich są płatne). W pobliżu znajduje się również kilka parkingów dla autokarów. Szczegółowe informacje nt. lokalizacji parkingów i opłat znajdują się na stronie wadowickiej Informacji Turystycznej
  6. Co w przypadku spóźnienia?

    Ze względu na przyjętą organizację zwiedzania Muzeum nie gwarantuje wejścia na ekspozycję w przypadku spóźnienia. Prosimy o jak najszybsze poinformowanie Muzeum o zaistniałej sytuacji. Im szybciej informacja o spóźnieniu do nas dotrze, tym większe możliwości zapewnienia komfortowego zwiedzania Gościom.
    Muzeum zastrzega jednak, ze względu na ograniczone możliwości czasowe i przestrzenne, że wejście po wyznaczonym terminie może okazać się niemożliwe.

    W związku z dużym natężeniem ruchu na drogach dojazdowych do Wadowic i w mieście zachęcamy do uwzględniania zapasu czasowego przy planowaniu podróży.
  7. Korki na drodze, co robić?

    Bardzo prosimy o jak najszybsze przekazanie informacji do Działu Rezerwacji: +48 338233565, +48 338232662 (pn-pt w dni robocze) lub na numer alarmowy podany w potwierdzeniu rezerwacji. Im szybciej otrzymamy od informację o ewentualnym spóźnieniu, tym większa szansa na umożliwienie zwiedzania Muzeum.
Tło - sygnet znaku Muzeum

Bilety do Muzeum

  1. W jaki sposób zarezerwować bilety i gdzie znajduje się cennik?

    Zakupu biletów z wyprzedzeniem dokonuje się przez stronę internetową www.bilety.domjp2.pl

    W przypadku rezerwacji grupowej możliwa jest wstępna rezerwacja telefoniczna: +48 33 823 35 65 +48 33 823 26 62 lub mailowa: rezerwacja@domjp2.pl 

    Pełny cennik biletów dostępny jest w zakładce Cennik biletów 
  2. Czy muszę zarezerwować bilet do Muzeum z wyprzedzeniem?

    Zachęcamy do dokonywania rezerwacji biletów wcześniej, co gwarantuje wejście do Muzeum w wybranym terminie. Bilety można zakupić również w kasach biletowych bez rezerwacji, należy jednak pamiętać, że pula biletów jest ograniczona i może zostać wyczerpana.
  3. Czy w momencie zakupu biletów grupowych, respektuje się także Kartę Dużej Rodziny?

    Nie, Karta Dużej Rodziny jest respektowana wyłącznie przy zakupie biletów indywidualnych.
  4. Kto jest uprawniony do zakupu biletu ulgowego?

    Bilet ulgowy przysługuje m.in. uczniom, studentom, seniorom powyżej 65. roku życia, nauczycielom szkół i placówek systemu oświaty a także osobom fizycznym odznaczonym odznaką „Za opiekę nad zabytkami”, odznaką honorową „Zasłużony działacz kultury”, odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” lub wyróżnionym tytułem honorowym „Zasłużony dla Kultury Narodowej” oraz osobom urodzonym lub zamieszkującym w granicach administracyjnych Powiatu Wadowickiego.

    Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce zaplanuj wizytę.
  5. Kto jest uprawniony do darmowego wstępu do Muzeum?

    Uprawnione do darmowego wstępu do Muzeum są między innymi dzieci do 7. roku życia, pracownicy muzeów wpisanych do Państwowego Rejestru Muzeów, członkowie Międzynarodowej Rady Muzeów (ICOM) lub Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków (ICOMOS), posiadacze Karty Polaka, weterani oraz asystenci osób z niepełnosprawnością. 

    Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce zaplanuj wizytę.
  6. Czy można zrobić rezerwację i płacić w kasach?

    Nie, bilety do Muzeum powinny zostać przedpłacone najpóźniej na 14 dni przed wizytą. W przypadku krótszego czasu rezerwacje muszą zostać opłacone od razu. 

    W przypadku szkół i jednostek finansowanych z budżetu Państwa dopuszcza się płatność po usłudze, jednakże każdorazowo wymaga to zgody Dyrektora Muzeum.
  7. Czy można zwrócić zakupiony bilet?

    Zgodnie z Regulaminem sprzedaży biletów Klient nie jest uprawniony do żądania wymiany biletu na inny termin, jak również zwrotu biletu.
  8. Czy dzieciom przysługuje wstęp bezpłatny?

    Dzieci do 7. roku życia mogą zwiedzać Muzeum za darmo. Należy jednak przewidzieć dla nich bilet, który można zamówić online lub odebrać w Kasach Biletowych.
Tło - sygnet znaku Muzeum

w Muzeum...

  1. Zwiedzam indywidualnie - ile czasu mogę spędzić w Muzeum?

    W przypadku zwiedzania indywidualnego możesz spędzić w Muzeum tyle czasu, ile potrzebujesz. Czas jest ograniczony jedynie godzinami otwarcia instytucji. Co ważne, z uwagi na organizację ruchu prosimy o zachowanie kierunku przejścia przez ekspozycję. Nie można wracać do stref w których się już było.
  2. Czy mogę robić zdjęcia lub nagrywać w Muzeum?

    Fotografowanie w Muzeum jest dozwolone wyłącznie w celach niekomercyjnych, na własny użytek. Zdjęcia mogą być wykonywane wyłącznie bez lampy błyskowej. 

    W Muzeum obowiązuje całkowity zakaz nagrywania. Dotyczy to również nagrań na tzw. własny użytek. 

    Osoby wykonujące fotografie w celach komercyjnych / publikacji proszone są o kontakt z Biurem Muzeum - muzeum@domjp2.pl. Fotografowanie w tych celach wymaga zgody Dyrektora Muzeum.
  3. Czy Muzeum jest dostosowane do poruszania się z wózkami dziecięcymi i dla wózków inwalidzkich?

    Wszelkie rozwiązania architektoniczne zastosowane w Muzeum dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową oraz do poruszania się z wózkami dziecięcymi. Zainstalowano windy oraz ciągi pochylni zamiast schodów, co umożliwia przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami.

    UWAGA: Powierzchnia pierwszej strefy Muzeum jest wybrukowana, co może utrudniać samodzielne poruszanie się wózkiem. Między piętrami natomiast znajduje się pochylnia o biegu 8% ze spocznikami.
  4. Osoby z niepełnosprawnością. Czy mogę poprosić o pomoc?

    Istnieje możliwość wypożyczenia wózka dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej oraz skorzystanie z pomocy naszego wykwalifikowanego asystenta po wcześniejszym zgłoszeniu. Pracownicy pierwszego kontaktu zostali przeszkoleni z zakresu profesjonalnej obsługi osób z niepełnosprawnościami.
  5. Czy mogę zwiedzać Muzeum z plecakiem lub walizką?

    Na ekspozycję nie mogą być wnoszone plecaki, duże torby ani walizki. Przed zwiedzaniem wraz z odzieżą wierzchnią należy je umieścić w strzeżonej szatni. Szatnia jest bezpłatna dla gości Muzeum. 



    All items left in the lockers must be collected the same day. The museum shall not be held responsible for any items of value placed in the lockers. For more information, please contact us.
  6. Jaki jest asortyment sklepu muzealnego?

    Sklep muzealny w Domu Rodzinnym Jana Pawła II to jedyne miejsce gdzie zakupić można wydawnictwa własne muzeum. Znajdziecie tu Państwo bogatą ofertę książek, albumów fotograficznych, płyt i pamiątek poświęconych osobie św. Jana Pawła II.
  7. Czy mogę odpocząć podczas zwiedzania lub coś zjeść?

    W poszczególnych strefach muzeum znajdują się pufy na których można odpocząć.

    Jedzenie i picie nie jest dozwolone w Muzeum. Wyjątek stanowi oczywiście pokój wyciszenia, gdzie matki mogą nakarmić dziecko. 
  8. Czy w Muzeum znajduje się punkt gastronomiczny?

    Muzeum nie prowadzi działalności gastronomicznej. Liczne restauracje, kawiarnie i cukiernie znajdują się w pobliżu budynku Muzeum (przy Rynku) i na terenie miasta.
Tło - sygnet znaku Muzeum

zobacz także