Cennik biletów Rezerwacja biletów Rezerwacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów

 

Bilety telefonicznie można zarezerwować od poniedziałku do piątku od 9:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65

+48 33 823 26 62

 
__________________
Szanowni Państwo, W związku z dużym zainteresowaniem zwiedzaniem Muzeum od maja do września, uprzejmie prosimy o wcześniejszą rezerwację, bez której nie możemy zagwarantować wejścia do Muzeum.
Zachęcamy do rezerwacji i zakupu biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

 

Papież rodziny

Życie rodzinne, jego znaczenie i misja były wielką troską Ojca Świętego i jednym z głównych tematów jego nauczania. Dlatego na kolorowych tablicach w tej strefie zamieszczono fragmenty Listu Jana Pawła II do Dzieci (1994) i Listu do Rodzin (1994).

Szczególną formą rodziny ważnej w życiu Papieża już od lat 50. XX wieku, była Rodzinka – środowisko studentów, które zaczęło się kształtować, gdy ks. Karol Wojtyła, duszpasterz akademicki, po raz pierwszy wybrał się z nim w góry. Oprócz spotkań modlitewnych i rekolekcji, ks. Karol zapraszał młodzież na górskie wyprawy, spływy kajakowe, narty czy spotkania towarzyskie. Można więc w tym miejscu zobaczyć wyjątkowe pamiątki z rodzinkowych wędrówek, m.in. kajak, którym pływał przyszły Papież, spis prowiantu na czas jednej z wycieczek, a także przedmioty codziennego użytku oraz specjalny dekret prymasa Wyszyńskiego zezwalający ks. Wojtyle na odprawianie mszy św. na ołtarzu przenośnym. W tej części wystawy można też poczytać wspomnienia członków Rodzinki, ulokowane pod tabliczkami z archiwalnymi fotografiami ze spływów kajakowych.