Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Na koniec

Na koniec warto jeszcze wysłuchać odpowiedzi na pytanie Dlaczego Jan Paweł II jest święty? Na dużej multimedialnej tablicy znajduje się kilkadziesiąt fotografii różnych osób: znanych i nieznanych, duchownych i świeckich, młodszych i starszych, tych, które miały możliwość osobistego spotkania z Papieżem i tych, które nigdy tego nie doświadczyły. Dotykając danego zdjęcia można dowiedzieć się, jak na zadane wcześniej pytanie odpowiada konkretna osoba.

Zwiedzający mają też do dyspozycji multimedialną przebieralnię, która pozwala choć na chwilę przenieść się w czasie do lat 20. i 30. XX wieku. Można więc wirtualnie założyć na siebie mundurek gimnazjalisty i strój pensjonarki, karmelitański habit, ubiór kobiety, mundur oficera Wojska Polskiego, w którego szeregach służył ojciec Karola Wojtyły lub galowy strój członka Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

Na zwiedzających czeka także ruchomy drewniany teatrzyk, który w skrócie opowiada historię życia Papieża Polaka – od narodzin w Wadowicach po radość nieba.

Ci, którzy chcieliby zagłębić się w życiu Ojca Świętego, Jego nauczaniu czy wspomnieniach o Nim lub po prostu zdobyć jakąś pamiątkę z wizyty w Muzeum, mogą wejść do muzealnej księgarni.

 

Część opisu opracowano na podstawie Przewodnika po Muzeum (Ewa K. Czaczkowska, 2015).

Fot. Marcin Brzózka, Andrzej Wiktor