Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________
Przypominamy, że zwiedzanie Muzeum odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym z zachowaniem obowiązujących przepisów. Limit jednocześnie przebywających osób w przestrzeni Muzeum wynosi 105. Wszyscy zobowiązani są do zakrywania nosa i ust. Z obowiązku noszenia maseczek zwolnione są wyłącznie dzieci poniżej 4 roku życia i osoby posiadające stosowne zaświadczenie (za okazaniem). 
 

Widowisko „Urodziłem się w Wadowicach. Karol Wojtyła”

100. rocznica urodzin Wielkiego Polaka – Karola Wojtyły, stała się powodem, dla którego powstał wyjątkowy projekt multimedialny pn. „Urodziłem się w Wadowicach. Karol Wojtyła”. Jego celem jest upowszechnianie i promowanie dziedzictwa kulturowego jaką jest postać Ojca Świętego. W widowisku wystąpili: Łukasz i Paweł Golec, Maciej Miecznikowski, Halina Mlynkova, Kasia Moś, Janusz Radek, Anna Wyszkoni oraz Zespół Dziecięcy z Wadowic.

W trakcie widowiska „Urodziłem się w Wadowicach. Karol Wojtyła” artyści wystąpili w przestrzeniach Muzeum, wykonując piosenki nawiązujące tematycznie do etapów życia Ojca Świętego. Całość ubogaciła opowieść narratora. W projekcie wykorzystane zostały również materiały archiwalne. Po tym niezwykłym świecie publiczność oprowadził ks. Łukasz Piórkowski, dyrektor Muzeum. Widowisko, wzbogacone oprawą graficzną i wizualizacjami, podzielone zostało na 7 części odpowiadających strefom wadowickiego Muzeum:

Mieszkanie rodziny Wojtyłów
Mała Ojczyzna
Kraków
Habemus Papam
Zamach i ocalenie
Papież jedności i pokoju
Powroty do Wadowic

Partnerzy wydarzenia: Telewizja Polska, Narodowe Centrum Kultury, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.
Producent: TVP3 Kraków
Producent wykonawczy: SOS MUSIC