Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________
Przypominamy, że zwiedzanie Muzeum odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym z zachowaniem obowiązujących przepisów. Limit jednocześnie przebywających osób w przestrzeni Muzeum wynosi 105. Wszyscy zobowiązani są do zakrywania nosa i ust. Z obowiązku noszenia maseczek zwolnione są wyłącznie dzieci poniżej 4 roku życia i osoby posiadające stosowne zaświadczenie (za okazaniem). 
 

Przebudowa muzeum

Projekt pn. „Przebudowa Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach”

Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, od momentu wyboru Karola Wojtyły na papieża, stał się miejscem licznych pielgrzymek ludzi z całej Polski i świata. Z każdym rokiem pontyfikatu Jana Pawła II, w którym pokazywał On światu nowe oblicze chrześcijaństwa i zbliżał się do ludzi różnych wyznań, coraz większe rzesze pielgrzymów pragnęły odwiedzić miejsce dzieciństwa i młodości Papieża. W ten sposób, w odpowiedzi na spontanicznie rozwijający się ruch turystyczny i pielgrzymkowy, pojawiła się konieczność zachowania pamiątek związanych z Ojcem Świętym, a także prezentacji jego nauki i przesłania. Te cele pozwoliła osiągnąć przygotowywana nowoczesna ekspozycja w zmodernizowanym Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II.

Elewacja kamienicy odzyskała wygląd z lat 20-tych ubiegłego wieku, a Muzeum zajęło cały modernizowany budynek. Sercem placówki pozostało odtworzone, trzypokojowe mieszkanie Wojtyłów na piętrze kamienicy, zachowując walory domu rodzinnego. Projekt zakłada jednak zobrazowanie w nim różnych aspektów właściwych dla kolejnych okresów życia Karola Wojtyły. W pierwszym pokoju odtworzono atmosferę pełnej rodziny; w drugim można poczuć obecność matki, która zmarła, gdy Karol miał dziewięć lat; trzeci pokój przywołuje tragiczne wydarzenie – śmierć brata; jest to ascetyczne wnętrze, w którym żyli sami Karol i jego ojciec.

Ekspozycja powiększyła się z dawnych 200 m kw. do ponad 1200 m kw. na czterech kondygnacjach, m.in. dzięki powiększeniu i zaadaptowaniu piwnic oraz poddasza. Liczne multimedia, animacje i zaskakująco autentyczne elementy ekspozycji mamy nadzieję oddają żywy charakter spotkań Jana Pawła II z drugim człowiekiem. Dzięki silnej interakcji ze zwiedzającymi Muzeum zaprasza do powrotów.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II zostało zaprojektowane przez Pracownię Kłaput Project – twórców koncepcji m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, cieszącego się dużym uznaniem.

Projekt autorstwa Barbary i Jarosława Kłaputów gwarantuje wyjątkowość spojrzenia na osobę Papieża, a także niekonwencjonalne podejście do Jego nauki i przesłania. Opracowaniem projektu budowlanego zajęło się Biuro Projektów Lewicki Łatak. Nowe Muzeum otwarto dla zwiedzających w 2014 roku (zobacz galerię).

Cele przedmiotowego projektu są realizowane w ramach Działania 3.3 Schemat A: Rozwój infrastruktury kulturalnej, Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Poniższa wizualizacja została zaprezentowana 5 października 2010 r. podczas uroczystości podpisania Aktu Erekcyjnego pod przebudowę Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA MAŁOPOLSKI”