Niepełnosprawni w Muzeum

Otwarte drzwi

W Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świetego Jana Pawła II w Wadowicach pragniemy, by każdy kto nas odwiedza czuł się JAK W DOMU. Zależy nam, by wizyta w tym miejscu była porywającą przygodą i pozostawiła wiele niezapomnianych przeżyć.
Wierzymy, że każdy ma prawo do równego uczestnictwa w kulturze, dlatego podejmujemy działania, by nasze Muzeum było w pełni gotowe przyjąć KAŻDĄ osobę, która chce nas odwiedzić. Wzorem i nauczycielem takiej postawy jest dla nas św. Jan Paweł II, który w Wadowicach właśnie uczył się szacunku, dialogu, otwartości i zrozumienia dla innych.

W czym mogę pomóc?

Łącznikiem w naszym Muzeum jest Anna Czajkowska
a.czajkowska@domjp2.pl; tel. 693 592 805

W sprawach rezerwacji zwiedzania prosimy kontaktować się z Działem Rezerwacji:
rezerwacja@domjp2.pl, tel. 33 823 35 65 lub 33 823 26 62
Rezerwacja telefoniczna działa od poniedziałku do piątku od 9.00 do 13.00
Bilety można również zarezerwować samodzielnie on-line: bilety.domjp2.pl 

Tu jesteśmy

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II znajduje się w ścisłym centrum miasta, tuż przy wadowickim rynku (Plac Jana Pawła II), którego płyta ma gładką powierzchnię pozbawioną przeszkód architektonicznych.
Kasa biletowa również znajduje się przy wadowickim rynku, około 20 m w prawo od wejścia do Muzeum.
W bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum (po lewej stronie) znajduje się Bazylika Ofiarowania NMP – kościół parafialny Karola Wojtyły.

Jak dotrzeć do rodzinnego domu Jana Pawła II?

Wadowice to miasto w województwie małopolskim położone nad rzeką Skawą. Przez miasto prowadzą szlaki komunikacyjne: samochodowy i kolejowy.

Muzeum nie dysponuje własnymi miejscami parkingowymi.
Około 50 m od wejścia do Muzeum, a ok. 80 m od Kasy biletowej, przy budynku Urzędu Miasta znajduje się stanowisko przeznaczone dla osoby niepełnosprawnej.
Samochód można zaparkować na parkingach np. na Placu Kościuszki w bezpośrednim sąsiedztwie rynku czy przy ul. Słowackiego.

Gość w Dom

Muzeum znajduje się w kamienicy, w której w 1920 roku urodził się Karol Wojtyła i gdzie mieszkał przez pierwsze osiemnaście lat życia.
Zwiedzanie zawsze odbywa się z przewodnikiem. Każda tura rozpoczyna się o wyznaczonej godzinie (wydrukowanej na bilecie wstępu). Na zwiedzanie należy przeznaczyć ok. 70 min.
Zwiedzający mają do dyspozycji szatnię, toalety i sklep muzealny znajdujące się na parterze.

 

 

Wszelkie rozwiązania architektoniczne zastosowane w Muzeum dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo: zainstalowano windy oraz ciągi pochylni zamiast schodów, co umożliwia przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami.
Na parterze znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osoby niepełnosprawnej.

Pracownicy pierwszego kontaktu zostali przeszkoleni z zakresu profesjonalnej obsługi osób z niepełnosprawnościami.

Bilet wstępu

Muzeum można zwiedzać posiadając zakupiony w Kasie lub wydrukowany w domu bilet wstępu. W cenę biletu wliczone jest zwiedzanie z przewodnikiem.

Cennik:
1. Bilet indywidualny dla osoby z niepełnosprawnością 15,00 zł
2. Bilet grupowy* dla osoby z niepełnosprawnością 10,00 zł
3. Bilet indywidualny dla asystenta osoby z niepełnosprawnością 15,00 zł
4. Bilet grupowy* dla asystenta osoby z niepełnosprawnością 10,00 zł

*minimum 10 osób