Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Czym jest Szkaplerz Karmelitański?

„Noście zawsze Szkaplerz święty. Ja zawsze go noszę i wiele z tego nabożeństwa doznałem pożytku. Pozostałem mu wierny i stał się on moją siłą!” Jan Paweł II

Noszenie Szkaplerza Karmelitańskiego jest wyrazem szczególnej czci ku Matce Bożej oraz prośbą o jej matczyną opiekę, szczególnie w godzinie śmierci. Historia Szkaplerza związana jest z Ojcami Karmelitami z Góry Karmel w Palestynie. Generałowi tamtejszego zakonu św. Szymonowi Stockowi 16 lipca 1251 roku objawiła się Matka Boża, wręczając szkaplerz ze słowami:

„Przyjmij, najukochańszy Synu, szkaplerz zakonu twego jako znak mojego Bractwa i szczególniejszej łaski dla ciebie i dla wszystkich Karmelitów. Kto umierając mieć będzie na sobie ten szkaplerz, zachowany zostanie od ognia piekielnego, jest to bowiem godło zbawienia, puklerz i tarcza przeciw wszelkim niebezpieczeństwom, rękojmia pokoju i szczególnej mej opieki do końca wieków”.

Tak szkaplerz stał się znakiem szczególnej opieki najpierw nad Zakonem Karmelitańskim, a następnie ludzi świeckich. Nosili go między innymi Jan Paweł II, Jan Maria Vianney i św. Jan Bosko.

Nałożeniu szkaplerza towarzyszy obrzęd, w czasie którego kapłan wyznacza przyjmującemu codzienne odmawianie określonej modlitwy maryjnej. Zgodnie z przesłaniem wszyscy ci, którzy z wiarą noszą szkaplerz oraz przestrzegają warunków z tym związanych, dostąpią łaski zachowania od ognia piekielnego.

Szkaplerz składa się z dwóch kawałków materiału połączonych tasiemką. Przednia część ma przypominać, że serce bije dla Boga i bliźnich i za pośrednictwem Maryi ma wiązać się z dobrami wiecznymi. Cześć tylna, noszona na plecach symbolizuje trudy życia, które powinniśmy znosić z pokorą. Przyjęło się także noszenie medalika szkaplerznego zamiast materiału.