Cennik biletów Rezerwacja biletów Rezerwacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów

 

Bilety telefonicznie można zarezerwować od poniedziałku do piątku od 9:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65

+48 33 823 26 62

 
__________________
Szanowni Państwo, W związku z dużym zainteresowaniem zwiedzaniem Muzeum od maja do września, uprzejmie prosimy o wcześniejszą rezerwację, bez której nie możemy zagwarantować wejścia do Muzeum.
Zachęcamy do rezerwacji i zakupu biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

 

W duchu świętym

Unoszące się w powietrzu hologramowe białe gołębie – symbole Ducha Świętego, powiewne tkaniny, falujące przy lekkim muśnięciu, dynamicznie udrapowane ornaty – te elementy scenografii przywołują w pamięci ów wiatr, jaki towarzyszył ceremonii pogrzebu Jana Pawła II w Watykanie, 8 kwietnia 2005 roku, szóstego dnia po śmierci.

Wiatr poruszał grube karty ewangeliarza położonego na prostej trumnie z ciałem Jana Pawła II. Przerzucał karty to w jedną, to w drugą stronę. Aż wreszcie silny podmuch zamknął ewangeliarz. Wielka księga życia Jana Pawła II zamknęła się. Ale to nie był zwyczajny wiatr. W tamtej chwili, w tamtym miejscu czuliśmy to wszyscy – to był wiatr „z wieczernika”, „ten z Pięćdziesiątnicy”, w który wierzył Papież, a w którym „wyraziło się przez siłę natury tchnienie Ducha Świętego”. 8 kwietnia 2005 roku świat pożegnał Jana Pawła II – wielkiego Papieża.