Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Łódź rybacka – audiodeskrypcja

Replika kadłuba łodzi rybackiej odnalezionej na brzegu Jeziora Galilejskiego

Wymiary: 320 cm długości i 200 centymetrów szerokości.

Technika: drewno

Większość przestrzeni strefy „Wypłyń na głębię!” upamiętniającej wybór kardynała Karola Wojtyły na papieża zajmuje połowa dużej drewnianej łodzi. Jest to replika łodzi rybackiej odnalezionej na brzegu Jeziora Galilejskiego.
Łódź ma kształt zbliżony do kształtu zwykłej rybackiej łódki z zaokrąglonym dnem. Na kadłubie można wyczuć słoje.
Łódź wsparta jest na ścianie wyłożonej lustrami. Dzięki temu można odnieść wrażenie, że w Sali umieszczono cały, nie przecięty w połowie kadłub. Oryginalny kadłub łodzi, który pamięta czasy Jezusa, jest przechowywany w muzeum kibucu Ginosar, w pobliżu Kafarnaum.
Łódź to symbol Świętego Piotra – wybranego przez Jezusa na głowę Kościoła. Piotr, zanim został uczniem Jezusa, był rybakiem na Jeziorze Galilejskim. Nowo wybrany papież Jan Paweł II, jako następca Świętego Piotra, podczas mszy świętej inaugurującej pontyfikat, wypowiada słowa: „Nie lękajcie się. Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”. Były one zaproszeniem do pójścia za Chrystusem i wypłynięcia na głębię o czym Jan Paweł II przypomni w późniejszym liście apostolskim „Duc in altum” z 2001 roku.