Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Krakowie, dziękuję Ci

Trzy sutanny – księdza, biskupa, kardynała (oraz czwarta – papieska) w gablotach pośrodku kolejnej sali to znak, że wchodzimy w krakowski okres życia Karola Wojtyły. Jeśli u wejścia zatrzymamy się chwilę dłużej, zobaczymy, że przednie ściany gablot na moment zamieniają się w ekrany, na których pojawiają się twarze Karola Wojtyły – młodego księdza, arcybiskupa, kardynała. W Krakowie Karol Wojtyła mieszkał 40 lat – od rozpoczęcia studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim w 1938 roku do wyboru na papieża 16 października 1978 roku. Był to długi i niezwykle bogaty okres w życiu przyszłego papieża. Ten czas, jak zauważył jego następca kard. Franciszek Macharski, był dla Papieża laboratorium wiary, postaw religijnych i obywatelskich.

Student

Zwiedzanie rozpoczynamy po prawej stronie ekspozycji, która opowiada o pierwszych krakowskich latach Karola Wojtyły. Przyszły papież, po przeprowadzce z Wadowic mieszkał z ojcem w domu należącym do Kaczorowskich (rodzina ze strony matki) przy ulicy Tynieckiej 10. W październiku 1938 roku rozpoczął studia polonistyczne na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego, przerwane rok później przez wybuch drugiej wojny światowej. W Krakowie student Karol Wojtyła rozwijał zamiłowania poetyckie i aktorskie. W październiku 1938 roku w Domu Katolickim, obecnie budynku Filharmonii Krakowskiej, podczas wieczernicy literackiej „Drogą topolowy most” recytował swoje wiersze. Natomiast debiut sceniczny Wojtyły przed krakowską publicznością odbył się w czerwcu 1939 roku. Karol Wojtyła, członek grupy Studio Dramatyczne „39”, grał w sztuce „Kawaler Księżycowy” autorstwa Mariana Niżyńskiego.

W Krakowie Karol Wojtyła spotykał się z rodziną, m.in. ze Stefanią Wojtyła, przyrodnią siostrą ojca (jest z nią na fotografii, będącej częścią scenografii). Odwiedzał grób matki i brata na Cmentarzu Rakowickim, gdzie w lutym 1941 roku został także pochowany ojciec, Karol Wojtyła senior.