Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________
Przypominamy, że zwiedzanie Muzeum odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym z zachowaniem obowiązujących przepisów. Limit jednocześnie przebywających osób w przestrzeni Muzeum wynosi 105. Wszyscy zobowiązani są do zakrywania nosa i ust. Z obowiązku noszenia maseczek zwolnione są wyłącznie dzieci poniżej 4 roku życia i osoby posiadające stosowne zaświadczenie (za okazaniem). 
 

Pocztówka Klasztor oo. Karmelitów Bosych

Karta pocztowa wydana w 1936 r. przedstawiająca klasztor oo. Karmelitów Bosych w Wadowicach. Eksponat znajduje się strefie wystawy prezentującej Wadowice – Małą Ojczyznę św. Jana Pawła II.

Jak za lat młodzieńczych, chłopięcych wędruję w duchu do tego miejsca szczególnego kultu Matki Bożej Szkaplerznej, które wywierało tak wielki wpływ na duchowość Ziemi Wadowickiej. Sam wyniosłem z tego miejsca wiele łask za które dziś Bogu dziękuję. A szkaplerz do dzisiaj noszę, tak jak go przyjąłem u Karmelitów na Górce, mając kilkanaście lat.

Jan Paweł II – Wadowice 1999 r.

Do Wadowic oo. Karmelici przybyli w 1892 r. Był wśród nich św. Rafał Kalinowski, późniejszy wieloletni przeor klasztoru. Początkowo zamieszkali w domu wynajętym od Franciszka Foltina przy ul. Zatorskiej nr 35. Klasztor “Na Górce” wybudowali w latach 1897 – 1899 i obejmuje: sanktuarium, klasztor oraz dom pielgrzyma.

Przy klasztorze działało 1892 – 1916 r. niższe seminarium duchowne, a w okresie 1920 – 1939 r. prywatne gimnazjum zatrudniające wielu znanych nauczycieli. Prefektem seminarium w latach 1920-1930 był bł. Po II Wojnie Światowej seminarium wznowiło działalność. Alfons Maria Mazurek późniejszy przeor klasztoru w Czernej zamordowany przez okupantów niemieckich w 1944 r.

Kościół klasztorny był kościołem garnizonowych dla 12. pułku piechoty, w którym pracował ojciec Papieża. Dlatego, co niedziela, Karol wraz z ojcem chodził do kościoła św. Józefa.

Jan Paweł II wielokrotnie wspominał wadowicki klasztor, z którym czuł się związany. Na prośbę oo. karmelitów przekazał do klasztoru swój pierścień, który otrzymał podczas pierwszej pielgrzymki do Meksyku.

7 września 1959 r. biskup Karol Wojtyła wizytował Wadowice oraz klasztor oo. Karmelitów Bosych w Wadowicach.