Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Fotografia Emilii Wojtyłowej

136 lat temu, 26 marca 1884 roku w Krakowie na świat przyszła Emilia z Kaczorowskich Wojtyła, matka papieża Jana Pawła II. Jak sam wspomina w książce „Dar i Tajemnica”: „Matkę straciłem jeszcze przed Pierwszą Komunią św. w wieku 9 lat i dlatego mniej ją pamiętam i mniej jestem świadom jej wkładu w moje wychowanie religijne, a był on z pewnością bardzo duży”.

Emilia przyszła na świat w jako piąte z trzynaściorga dzieci Feliksa i Marii z domu Scholz. 10 lutego 1906 roku zawarła sakramentalny związek małżeński z Karolem Wojtyłą w krakowskim kościele garnizonowym św. App. Piotra i Pawła. Jeszcze w tym samym roku urodził się ich pierworodny syn, Edmund. Po ślubie zajmowała się domem, a dorywczo także krawiectwem. Zmarła 13 kwietnia 1929 roku w Wadowicach. W akcie zgonu jako powód śmierci wpisano zapalenie mięśnia sercowego i niewydolność nerek. Spoczywa na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
11 marca br. metropolita krakowski abp. Marek Jędraszewski ogłosił decyzję o otwarciu procesów kanonizacyjnych rodziców Jana Pawła II.

 

Magdalena Klaja