Cennik biletów Rezerwacja biletów Rezerwacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zachęcamy do zakupu biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/ lub w kasie biletowej. Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów: +48 33 823 35 65 +48 33 823 26 62

 

Bądźcie Apostołami Bożego Miłosierdzia

15.06. 1999 roku był wyjątkowo trudnym dniem siódmej, a zarazem przedostatniej pielgrzymki Jana Pawła do Polski. Ze względu na chorobę papież nie mógł celebrować mszy świętej na krakowskich Błoniach. Ta Eucharystia miała być dziękczynieniem za tysiąc lat istnienia krakowskiego Kościoła. Ostatecznie celebracji przewodniczył sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Angelo Sodano, a papieską homilię przeczytał metropolita krakowski kard. Franciszek Macharski. Treścią homilii była przede wszystkim bogata historia archidiecezji, na której kartach zapisało się wielu świętych i błogosławionych. Wśród nich była także – wtedy jeszcze błogosławiona – Faustyna Kowalska.

W 1999 roku Faustyna nie była jeszcze ogłoszona świętą, sanktuarium w Łagiewnikach nadal było w budowie, a kościelny kalendarz liturgiczny nie zawierał jeszcze święta Miłosierdzia Bożego. Jan Paweł II miał jednak w sercu pamięć o miejscu, które miało stać się światowym centrum kultu Bożego Miłosierdzia. Jedną z cenniejszych pamiątek jego pobytu wtedy w Krakowie stał się obrazek Jezusa Miłosiernego, na którego odwrocie znajduje się odręczny papieski napis: „Bądźcie Apostołami Bożego Miłosierdzia!”. W naszym Muzeum został on umieszczony w strefie poświęconej papieskim podróżom. Podróżując z Ojcem Świętym po całym świecie na końcu tej symbolicznej drogi przypominamy sobie, że taki był cel jego pielgrzymowania: głosić całemu światu Bożego Miłosierdzie.

Wtedy nie było to pewne, ale dziś wiemy, że udało się Janowi Pawłowi II przyjechać do Krakowa jeszcze raz, w 2002 roku. Wtedy konsekrował łagiewnicką bazylikę i zawierzył cały świat Bożemu Miłosierdziu.

 

Magdalena Klaja