Cennik biletów Rezerwacja biletów Rezerwacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów

 

Bilety telefonicznie można zarezerwować od poniedziałku do piątku od 9:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65

+48 33 823 26 62

 
__________________
Szanowni Państwo, W związku z dużym zainteresowaniem zwiedzaniem Muzeum od maja do września, uprzejmie prosimy o wcześniejszą rezerwację, bez której nie możemy zagwarantować wejścia do Muzeum.
Zachęcamy do rezerwacji i zakupu biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

 

Warsztaty muzealne

  • „Jak Lolek Wojtyła został superbohaterem” – Bon Kultury 2018/2019

W programie: Warsztaty muzealne oparte na komiksie Marvella „The life of Pope John Paul II”. Celem zajęć jest przyswojenie przez dzieci pojęć takich jak: autorytet, superbohater, wartości, wyobraźnia miłosierdzia. Dzięki zajęciom, uczniowie będą potrafili wymienić cechy i wartości przypisywane osobom określanym mianem autorytetu/superbohatera oraz będą umieli dostrzegać te cechy u osób z ich otoczenia oraz u nich samych. Zajęcia mają też za zadanie przybliżenie dzieciom postaci Jana Pawła II jako autorytetu/superbohatera, który może stać się drogowskazem w ich codzienności.

Tematyka warsztatów odpowiada aktualnej podstawie programowej, uzupełniając i poszerzając zawarty w niej zasób wiadomości.

Zajęcia adresowane do: dzieci z klas IV-VIII szkoły podstawowej

Liczba uczestników: max. 25 osób

Czas trwania: 90 min.

Kalendarz zajęć: wrzesień 2018 – czerwiec 2019

Koszt: 3 zł od osoby*

* Skracamy drogę do kultury – specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych (0,00 zł dla uczestników spoza Gminy Wadowice) 

 

  • „W 80 minut dokoła świata” – warsztaty podróżnicze

W programie: Jan Paweł II był nie tylko papieżem, ale i wielkim podróżnikiem. W czasie swojego pontyfikatu okrążył Ziemię aż 29 razy. Idąc Jego śladem, w czasie muzealnych warsztatów odwiedzamy wiele niesamowitych krajów i poznajemy ich kultury. Sprawdzamy jak pachnie Wezuwiusz, czy w szkockim kilcie jest ciepło, a holenderskich chodakach wygodnie. Dotykamy ziemi prosto z Madagaskaru i staramy się odszyfrować arabski alfabet. Każdy z uczestników wychodzi z warsztatów z własnoręcznie przygotowaną pocztówką.

Zajęcia adresowane do: dzieci z klas I-VIII szkoły podstawowej

Liczba uczestników: max. 25 osób

Czas trwania: 90 min.

Kalendarz zajęć: wrzesień 2018 – czerwiec 2019

Koszt: 10 zł od osoby

 

  • Urodziłem się w Wadowicach” – Mała Ojczyzna Karola Wojtyły

W programie: Zwiedzanie połączone z warsztatami! W czasie zwiedzania wystawy stałej przewodnik szczególnie zwraca uwagę na zapoznanie uczestników z dzieciństwem Karola: jego najważniejszymi wydarzeniami, środowiskiem szkolnym i rówieśniczym oraz prezentuje najważniejsze miejsca w Wadowicach związane z dzieciństwem Karola Wojtyły. Po zwiedzaniu zapraszamy na część warsztatową. Zajęcia mają na celu kształtowanie postawy patriotycznej i przywiązania do swojej Małej Ojczyzny.

Zajęcia adresowane do: dzieci z klas I-VIII szkoły podstawowej

Liczba uczestników: max. 25 osób

Czas trwania: 130 min.

Kalendarz zajęć: wrzesień 2018 – czerwiec 2019

Koszt: 20 zł od osoby

 

 

W razie pytań, zachęcamy do kontaktu:

m.maslona@domjp2.pl | 609 730 528 | +48 33 823 35 55