Edukacja i kultura

Lekcje muzealne

Serdecznie zapraszamy do udziału w lekcjach muzealnych w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Zajęcia prowadzone na różnych poziomach nauczania – od szkoły podstawowej po szkoły ponadgimnazjalne – będą doskonałym uzupełnieniem wiedzy z zakresu języka polskiego, filozofii, historii, geografii, sztuki oraz religii.

Nasze lekcje opieramy przede wszystkim o spotkanie z „historią żywą” – autentycznymi eksponatami i wyjątkową formą ekspozycji. Nie bez znaczenia jest także profesjonalizm naszych przewodników. Zajęcia mają ciekawą i zapadającą w pamięć formę wykorzystującą nowoczesną metodykę, w tym różne postaci nauczania interaktywnego (gry logiczne, dyskusje, praca w grupach).

Spotkanie z poezją Karola Wojtyły w Jego Domu Rodzinnym
Szczególną formą lekcji muzealnych, skierowaną głównie do uczniów szkół ponadpodstawowych, jest Poetyckie zwiedzanie, w czasie którego zaproszeni aktorzy czytają poezję Jana Pawła II, ilustrując w ten sposób poszczególne elementy wystawy. Spotkania mogą też mieć charakter warsztatowy z zakresu kształtowania i pracy głosem.

Muzeum podjęło współpracę m.in. z p. Dariuszem Jakubowskim, znanym aktorem teatralnym i filmowym. Jego interpretacja poezji Karola Wojtyły odznacza się wyjątkową wrażliwością i zrozumieniem, co pozwala uczestnikom spotkań zagłębić się w przekazywane treści oraz rozwinąć umiejętności prezentacji.

Cennik:
1. 10,00 zł od osoby

Rezerwacja biletów: (33) 823 35 65, 823 26 62;

Dla nauczycieli

Zapraszamy nauczycieli do kontaktu i realizacji lekcji muzealnych prowadzonych przez naszych animatorów.

 

Tel. rezerwacja;   +48 33 823 35 65,    +48 33 823 26 62

 

Wykłady

Zapraszamy do kontaktu i realizacji wykładów prowadzonych przez naszych specjalistów.

Tel. rezerwacja; +48 33 823 35 65,      +48 33 823 26 62

 

Najbliższe wykłady:

Warsztaty

Zapraszamy do kontaktu i realizacji warsztatów prowadzonych przez naszych animatorów.
Tel. rezerwacja: +48 33 823 35 65,    +48 33 823 26 62

Oferta warsztatów:

Oferta organizacji warsztatów aktorskich i spektakli teatru Izabeli Drobotowicz-Orkisz

Zwiedzanie poetyckie z Dariuszem Jakubowskim

Wydarzenia kultularne

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach kulturalnych realizowanych przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Wydarzenia są podawane systematycznie na stronie www.domjp2.pl

_DSC9297

Najbliższe wydarzenia: