Przejdź do treści
BILETY

„Porozmawiajmy o konfliktach”

Data wydarzenia: 18 marca 2023, godzina 09:00
Data publikacji: 11.03.2023
baner wydarzenia Porozmawiajmy o konfliktach
wydarzenia aktualności
Konflikty w małżeństwie są nieuniknione. Dotyczą wszystkich, nawet tych najbardziej w sobie zakochanych par. Jak sobie z nimi radzić? Jaką zastosować metodę? Jak dobrze się ze sobą komunikować? Na te i inne pytania odpowiedzą Marta i Marek Babikowie, w sobotę 18 marca 2023 roku w godzinach od 9.00 do 13.00. Spotkanie odbędzie się w sali pod kościołem św. Piotra Apostoła w Wadowicach.

Porozmawiajmy o konfliktach

Warsztaty przeznaczone są dla małżeństw. Składają się z dwóch zasadniczych części. Pierwsza skupiona jest na odkrywaniu indywidualnego stylu rozwiązywania konfliktów. Natomiast w drugiej uczestnicy mają możliwość zapoznania się z zasadami doboru słów i budowania zdań pomocnych w konstruktywnym omówieniu sytuacji problemowej.

Chcesz wziąć udział?

Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkie pary, które chciałyby popracować nad sposobami wzajemnej komunikacji i zapoznać się ze specyfiką sytuacji problemowych. Udział w zajęciach stwarza możliwość autorefleksji nad podejściem do konfliktów oraz przećwiczenia odpowiedniego komunikowania o swoich oczekiwaniach.

Warsztaty odbędą się w sobotę, 18 marca 2023 roku w godzinach od 9.00 do 13.00 w sali pod kościołem św. Piotra Apostoła w Wadowicach. Wstęp jest wolny. Czekamy na Was!
Dwie splecione ręce

Marta i Marek Babikowie

Marta jest pedagogiem i teologiem. Autorką i realizatorką warsztatów dla rodziców, nauczycieli i małżonków. Prowadzi warsztaty i spotkania dotyczące budowania prawidłowych i satysfakcjonujących relacji rodzinnych, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu komunikacji interpersonalnej.

Marek to wykładowca wychowania seksualnego oraz komunikacji interpersonalnej na Akademii Ignatianum w Krakowie, pasjonuje się badaniem i opisywaniem problematyki wychowania seksualnego. Szczególnie interesują go tzw. obszary trudne, uznawane jako tabu przez rodziców i wychowawców. Autor wielu publikacji i warsztatów z zakresu wychowania.

Państwo Wojtyłowie

Małżeństwo Emilii i Karola Wojtyłów trwało 23 lata. W Wadowicach mieszkali w czasach międzywojnia, a ich sytuacja materialna nie była najłatwiejsza. W ich relacji niezwykły był sposób przezywania codzienności. Na swojej drodze spotykali sytuacje trudne, ale wszystko co czynili odnosili do wiary i wyższych wartości, które nadawały sens ich życiu i pomagały w rozwiązywaniu konfliktów i sytuacji kryzysowych. To właśnie ta relacja i ta rodzina ukształtowała sposób myślenia, mówienia i działania Jana Pawła II, który dla współczesnego świata stał się źródłem nadziei i pokoju.
Emilia i Karol Wojtyłowie portret ślubny