Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Kontynuacja działań na rzecz dostępności w 2023 roku

Wielką troską Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach jest, by każdy, kto chce poznać historię życia Jana Pawła II, mógł w komfortowych warunkach zwiedzić ekspozycję stałą. Od wielu lat nasza instytucja otwiera się na osoby ze szczególnymi potrzebami i tak kształtuje zarówno przestrzeń, jak i ofertę, by tym potrzebom odpowiadała.

W roku 2023 kontynuować będziemy „ciche godziny” zwiedzania ekspozycji stałej. Oferta skierowana jest przede wszystkim do osób w spektrum autyzmu, do rodzin z dziećmi (także mającymi trudności w zakresie integracji sensorycznej), do osób wysoko wrażliwych i wszystkich, którzy chcą zwiedzić wadowickie muzeum bez nadmiaru bodźców. W czasie cichych godzin”prosimy o powstrzymanie się od głośnych rozmów i wyciszenie telefonów komórkowych. Zwiedzanie w cichych godzinach możliwe jest na podstawie biletu wstępu zgodnie z obowiązującym cennikiem.

Od lutego 2022 roku zwiedzając nasze Muzeum można korzystać z pokoju wyciszenia. Pokój został zaaranżowany tak, by zarówno dzieci, jak i dorośli znaleźli w nim przyjazną przestrzeń.

Pokój wyciszenia to również miejsce, z którego mogą korzystać mamy karmiące i rodzice, którzy chcą przewinąć dziecko. Mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie osoby z autyzmem, osoby wysoko wrażliwe i rodzice z małymi dziećmi poczują się bezpieczniej i bardziej komfortowo na naszej ekspozycji stałej.

Dysponujemy wózkiem inwalidzkim oraz nausznikami wyciszającymi, z których można skorzystać w czasie wizyty.

W 2023 roku kontynuujemy również przedsięwzięcie grantowe „Dom dla KAŻDEGO”, finansowane w ramach projektu „Kultura bez barier” koordynowanego przez PFRON. W tym roku m.in. zaaranżujemy sensoryczną ścieżkę zwiedzania oraz przygotowujemy kolejne dostępne warszawy edukacyjne.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony – więcej szczegółów wkrótce.

Poniżej zamieszczamy kalendarium cichych godzin zwiedzania w 2023 roku

29 stycznia
26 lutego
26 marca
30 kwietnia
28 maja
25 czerwca
30 lipca
27 sierpnia
24 września
29 października
26 listopada
31 grudnia

Magdalena Klaja