Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Podpisanie listu intencyjnego z Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

W najbliższy czwartek 15 grudnia 2022 r. o godz. 11.00 w Domu Arcybiskupów Warszawskich zostanie podpisany list intencyjny o współpracy pomiędzy Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach a Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie. Instytucje, których celem statutowym jest m.in. upamiętnienie postaci św. Jana Pawła II, podejmują współpracę kulturalną, edukacyjną i promocyjną.

W uroczystości weźmie udział kard. Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski, a podpisy pod dokumentem złożą dyrektorzy obu instytucji: Piotr Dmitrowicz (Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego) oraz ks. Łukasz Piórkowski (Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach).

Wielkich Kapłanów, wybitnych intelektualistów – Karola Wojtyłę i Stefana Wyszyńskiego – łączyła niezwykła więź, ogromna wiara i zawierzenie Matce Bożej. W trudnych czasach dominacji komunizmu stali na czele Kościoła w Polsce. Ojciec Święty zawsze z wielkim szacunkiem wypowiadał się o Prymasie Tysiąclecia. Po przyjęciu wyboru konklawe w październiku 1978 r. Jan Paweł II podczas audiencji dla rodaków powiedział:

„Nie byłoby na stolicy tego Papieża – Polaka, […] gdyby nie było Twojej wiary nie cofającej się przed więzieniem i cierpieniem, Twojej heroicznej nadziei, Twego zawierzenia bez reszty Matce Kościoła, gdyby nie było Jasnej Góry – i tego całego okresu dziejów Kościoła w Ojczyźnie naszej, które związane są z Twoim biskupim i prymasowskim posługiwaniem”.

Magdalena Klaja