Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Choinka spod Tatr po raz kolejny w mieszkaniu Wojtyłów

13 grudnia 2022 roku po raz ósmy w salonie mieszkania rodziny Wojtyłów stanęła choinka z Podhala. Świąteczne drzewko, podobnie jak w latach poprzednich, przywieźli Górale, co jest symboliczną kontynuacją tradycji dostarczania choinki Papieżowi przez mieszkańców tego regionu.

Wspólnemu dekorowaniu drzewka towarzyszyło radosne kolędowanie i przypomnienie świątecznych tradycji, które bliskie były Janowi Pawłowi II. Ojciec Święty wiele razy mówił, ile ewangelicznych treści i jak wielka radość zapisane są w kolędach, jak ważny – zwłaszcza w polskiej kulturze – jest symbol opłatka. W czasie spotkania młodych w Rzymie w 1983 roku, Papież powiedział: „Muszę Wam powiedzieć, że ja osobiście, chociaż mam już wiele lat, nigdy nie mogę się doczekać, kiedy przyjdzie Boże Narodzenie i kiedy mi to drzewko postawią w mieszkaniu”.

O rodzinnym przeżywaniu Świąt Narodzenia Pańskiego i kultywowaniu tradycji na Podhalu opowiedzieli zaproszeni goście, m.in. pani Hanka Rybka z grupą dzieci i muzykami.

Choinka w Domu Rodzinnym Jana Pawła II była też okazją do spotkania osób, które wspierają działalność naszego Muzeum. Gościliśmy m.in. panią Monikę Gubałę – Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMWM, Pana Rafała Stuglika Przewodniczącego Komisji Kultury UMWM, Pana Jana Piczurę – Wiceprzewodniczącego Rady Sejmiku Województwa Małopolskiego, Pana Piotra Bąka – Starostę Tatrzańskiego, Pana Bartosza Kalińskiego – Burmistrza Miasta Wadowice, Pana Grzegorza Cisło – Sekretarza Miasta Zakopane.

Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyły nagrania Telewizji Polskiej S.A. Oddziału w Krakowie. Materiał będzie przedmiotem audycji pt. „Świąteczne spotkanie w salonie Wojtyłów”. O emisji poinformujemy wkrótce.

Magdalena Klaja