Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

„Kolega, przyjaciel, autorytet” – ostatni odcinek w cyklu „Wojtyłowie śladami rozmów z dawnych lat”

Wojtyłowie baner

W najbliższy piątek, 4 listopada 2022 r. o godzinie 19:00 zaprosimy Państwa na ostatni już odcinek w cyklu podcastów „Wojtyłowie – śladami rozmów z dawnych lat”. Cykl, będący nostalgiczną podróżą do przeszłości, do Wadowic lat 20. i 30. XX wieku, nie tylko przywołuje fakty z biografii Ojca Świętego, ale także nadaje autentyczności historiom, które znamy.

Ostatni, siódmy odcinek zatytułowany jest „Kolega, przyjaciel, autorytet”. Tym razem o bogatej osobowości, wielu pasjach (humanistycznych, sportowych), a także o stałej obecności kapłana Karola Wojtyły – papieża Jana Pawła II w życiu swoich przyjaciół z rodzinnych stron opowiedzą, m.in: Pani Helena Szczepańska, Pan Jan Sarnicki, Pan Kazimierz Sapiński. Jak zwykle narratorem w tej opowieści będzie dr hab. Tomasz Graff.

Projekt łączy prezentację wybranych fragmentów archiwalnych wypowiedzi (sąsiadów, przyjaciół  czy szkolnych profesorów Karola Wojtyły), zarejestrowanych w latach 80. XX wieku przez Zbigniewa Bieniasza (m.in. autora książki „Lolek Złotempisany”) z komentarzem historycznym i narracją eksperta.  Dr hab. Tomasz Graff – historyk, badacz dziejów i kultury czasów nowożytnych, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przybliża słuchaczom historię życia i młodości Papieża z Wadowic.

Wszystkie podcasty cyklu z serii „Wojtyłowie – śladami rozmów z dawnych lat dostępne są w serwisie Youtube oraz na platformie Spotify.

 

Magdalena Klaja