Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

„Takim go pamiętamy” – spotkanie z Magdaleną Wolińską – Riedi

W poniedziałek, 10 października 2022 roku w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach odbyło się spotkanie z Magdaleną Wolińską – Riedi zorganizowane w ramach cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”.

Magdalena Wolińska – Riedi jest lingwistką, tłumaczką, producentką i dziennikarką, realizatorką i współproducentką ponad 20 filmów dokumentalnych i seriali o Watykanie. Mieszkanką Watykanu została kiedy wyszła za mąż za gwardzistę szwajcarskiego, a sakrament ich małżeństwa pobłogosławił kardynał Joseph Ratzinger, późniejszy papież Benedykt XVI. Przez dwa lata była sąsiadką Jana Pawła II zza Spiżowej Bramy. To właśnie dzięki temu doświadczeniu mogła opowiedzieć licznie zgromadzonym gościom o swojej drodze i życiu w najmniejszym państwie świata. Magdalena Wolińska – Riedi opowiedziała nie tylko o życiu codziennym za murami Watykanu, ale przywołała wiele wzruszających momentów i chwil związanych z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Spotkanie, które poprowadził ks. Andrzej Gołębiowski – szef redakcji katolickich TVP3 Kraków było pełne wspomnień.

Na koniec spotkania Magdalena Wolińska – Riedi przytoczyła fragment jednej ze swoich książek „Kobieta w Watykanie” – Przeżyłam w bezpośredniej bliskości trzy pontyfikaty, poznałam mnóstwo ludzi z całego świata, uczestniczyłam w wydarzeniach, które tworzyły i nadal tworzą wielką historię Kościoła. Sama tę materię studiowałam przez kilka lat na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. I przeżywałam każdego dnia. Dostrzegam w drodze, jaką mi wytyczono, głęboki sens, którego Watykan przez te wszystkie lata był osią i kompasem. I choć patrzę na to wszystko z innej, zewnętrznej perspektywy, to miejsce przeniknęło mnie całą. I na zawsze pozostanie moim „tu”, a nie „tam”.

Dziękujemy za tak liczne przybycie, na to wyjątkowe spotkanie.

 

Magdalena Klaja