Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Blisko 300 dużych rodzin gościło w Wadowicach

W pierwszy weekend lipca Wadowice stały się stolicą rodziny. To właśnie w papieskim mieście odbył się jubileuszowy X Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin, któremu w tym roku towarzyszyło hasło „Nie lękajcie się! Jest rodzina!”. Dom Rodzinny Jana Pawła II był partnerem merytorycznym tego wspaniałego wydarzenia.

Zjazd rozpoczął się uroczystym i radosnym wieczorem otwarcia w piątek 1 lipca br. Już tego dnia nasze Muzeum gościło pierwsze rodziny, które w ramach wydarzenia zwiedzały ekspozycję stałą.

W sobotę uczestnicy Zjazdu mogli brać udział w licznych warsztatach, spotkaniach tematycznych i wycieczkach. W naszej sali teatralnej Teatr „Uszyty” zaprezentował spektakl dla dzieci. Przedstawienie na podstawie książki Anny Świrszczyńskiej „Cudowna broda szacha”, przeniosło młodych widzów w bajkowy świat nawiązując do tradycji teatru jarmarcznego. Po przedstawieniu dzieci wzięły udział w teatralnych warsztatach.

Drugi dzień zjazdu był także czasem wielu ważnych rozmów dotyczących polityki prorodzinnej i przyszłości dużych rodzin. Między innymi o tym dyskutowali uczestnicy panelu społeczno-ekonomicznego: „Polityka rodzinna – co udało się osiągnąć i co dalej”.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk, prof. Andrzej Waśko przewodniczący Rady ds. Rodziny, Edukacji i Wychowania przy Prezydencie RP, ekspert Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” prof. Marek Kośny z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. Debatę prowadzi prof. Łukasz Hardt z Uniwersytetu Warszawskiego.

Panel rozpoczęło spotkanie z ks. Łukaszem Piórkowskim dyrektorem naszego Muzeum, który wskazał, że rodzina Wojtyłów może być inspiracją i przykładem dla współczesnych rodzin.

Wieczorem tego dnia odbył się koncert, który zgromadził nie tylko rodziny przybyłe z całej Polski, ale też mieszkańców Wadowic i okolicy. Dla publiczności wystąpił Joszko Broda oraz zespół Czeremszyna.

W niedzielę uczestnicy spotkania mogli wziąć udział w uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem JE ks. Biskupa Roberta Chrząszcza, odprawionej w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Następnie wykonano pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników zgromadzonych na wadowickim rynku.

Dom Rodzinny Jana Pawła II odwiedziło sześćset osób – rodzin z całej Polski, ale także z Ukrainy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że byliśmy częścią tego wspaniałego wydarzenia.

 

 

Magdalena Klaja