Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Muzeum partnerem merytorycznym X Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin

baner zjazd dużych rodzin

Pierwszy weekend lipca będzie w Wadowicach wielkim świętem rodziny. To właśnie w papieskim mieście trwać będzie wtedy jubileuszowy X Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Nie lękajcie się. Jest rodzina!”. Dom Rodzinny Jana Pawła II został partnerem merytorycznym tego wspaniałego wydarzenia.

Rodziny, które przyjadą do Wadowic będą mogły wziąć udział w licznych warsztatach, spotkaniach tematycznych, wycieczkach i koncertach. W sali teatralnej Muzeum odbędzie się spektakl dla dzieci. Każdego dnia Zjazdu jego uczestnicy będą też zwiedzać Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II poznając historię życia oraz dziedzictwo Papieża z Wadowic. Zaplanowany jest także panel społeczno-gospodarczy, który będzie okazją do przedyskutowania ważnych z perspektywy rodziny tematów z zakresu polityki, finansów i życia społecznego. Do wystąpienie w nim został zaproszony ks. Łukasz Piórkowski. Dyrektor Muzeum.

Jak podkreślają Organizatorzy Zjazdu – Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” – jest to „czas, kiedy rodziny mogą się poznać, wymienić doświadczeniami na temat wychowywania dzieci i podzielić wyzwaniami życia z dużą gromadką. To również czas, kiedy mogą odpocząć i nawiązać nowe znajomości czy nawet przyjaźnie. To okazja do rozmów o polityce prorodzinnej i rozwiązaniach, jakie wprowadzają dla rodzin poszczególne samorządy.

W tym roku, po raz pierwszy, w tym wspólnym świętowaniu i promowaniu rodzinności wezmą udział rodziny ukraińskie, które w ostatnich miesiącach korzystają z gościnności i wsparcia dużych rodzin.

Dziesięcioletnia historia Zjazdów Dużych Rodzin rozpoczęła się w Grodzisku Mazowieckim. Do tej pory Zjazdy odbyły się m.in. w Lublinie (2014), w Łowiczu (2015), Gnieźnie (2016), w Nysie (2017), Szczecinie (2018), Lubartowie (2019), Warszawie (2020, 2021).

Magdalena Klaja