Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

„Zapiski więzienne kard. Stefana Wyszyńskiego” na scenie teatralnej Muzeum

zapiski więzienne stefana wyszyńskiego - plakat monodramu

17 maja br., w wigilię 102. rocznicy urodzin Jana Pawła II, serdecznie zapraszamy na wyjątkowy spektakl pt. „Monodram monumentalny: Zapiski więzienne kardynała Stefana Wyszyńskiego – droga duchowa. Część I – Rywałd i Stoczek Klasztorny”, który odbędzie się o godz. 17.00 w sali teatralnej przy Pl. Jana Pawła II 1 w Wadowicach. Autorem scenariusza i muzyki oraz reżyserem sztuki jest Jarosław Tochowicz. W rolę kard. Wyszyńskiego wcielił się Piotr Piecha, na co dzień aktor krakowskiego Teatru Ludowego.

Twórcom sztuki, którzy przez kilkanaście miesięcy odwiedzali miejsca odosobnienia Prymasa Tysiąclecia oraz analizowali jego pisma, udało się stworzyć monumentalne dzieło ukazujące wielkiego człowieka, który czas uwięzienia wykorzystał, by czynić dobro.

Część I spektaklu, trwająca 80 minut dokumentuje ponad rok z trzyletniego okresu internowania kard. Wyszyńskiego. Od końca września 1953 roku do początku października 1954 roku przebywał najpierw w Rywałdzie, a następnie w Stoczku Klasztornym. Prymas prowadził dziennik, który oprócz informacji dotyczących każdego dnia, listów, memoriałów skierowanych do władz, zawiera też zapis jego duchowej drogi: wzrastania w wierze i ufności, niepozbawionego trudności i zmagań.

Wejściówki na spektakl w Wadowicach można odebrać w Kasie biletowej Muzeum przy Pl. Jana Pawła II 5 oraz w dniu wydarzenia od 16.30 przy wejściu do sali teatralnej.

„Monodram monumentalny: Zapiski więzienne kardynała Stefana Wyszyńskiego – droga duchowa” miał swoją oficjalną premierę 2 maja 2022 roku na Jasnej Górze. Spektakl spotkał się z ciepłym przyjęciem i zebrał pozytywne recenzje.

18 maja 2022 roku, w dzień 102. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II serdecznie zapraszamy do odwiedzenia domu, w którym przyszedł na świat i gdzie spędził pierwsze 18 lat życia. Tego dnia na wszystkich klientów sklepu muzealnego czeka 15% rabatu na publikacje książkowe.

Magdalena Klaja