Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Nowa publikacja dot. Zamachu na życie Jana Pawła II

plakat książki papież miał umrzeć

Za kilka dni, 13 maja wspominać będziemy 41. rocznicę dramatycznych wydarzeń z Placu św. Piotra: Ali Agca strzelił do Jana Pawła II, raniąc ciężko Ojca Świętego. W związku tą wyjątkową datą warto sięgnąć po nową publikację Wydawnictwa św. Stanisława BM pt. „Papież miał umrzeć” autorstwa Antonio Preziosiego.

Książka drobiazgowo i uważnie rekonstruuje wydarzenia z 13 maja 1981 roku, przedstawia mało znane lub wcześniej niepublikowane szczegóły, a także zawiera dokładną analizę faktów, którymi dzielą się świadkowie i które można znaleźć w dokumentach. Wielką zaletą publikacji jest też duchowa interpretacja zamachu, która pozwala zrozumieć szerszy plan wydarzeń niż ten, który znany był do dziś.

„Wydarzenia z 13 maja 1981 roku na zawsze wpisały się w historię świata i Kościoła. Nie tylko z uwagi na ich dramatyczny przebieg i wstrząs, jakim był sam fakt ataku na papieża, ale też w związku z ewangeliczną postawą przebaczenia ze strony Jana Pawła II – trudną i często niezrozumiałą bez odczytywania jej przez pryzmat wiary. Dzięki głębokiej analizie zebranych materiałów i podążaniu za wieloma nie zawsze oczywistymi tropami, książka Antonia Preziosiego pozwala na nowo odkryć znaczenie zamachu dla pontyfikatu Jana Pawła II. Wielkim atutem publikacji jest też włączenie w narrację perspektywy duchowej, bez której nie jest możliwe całościowe odczytanie tej historii” – z rekomendacji ks. Łukasza Piórkowskiego – dyrektora Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach

Książka dostępna jest w przedsprzedaży na stronie Wydawnictwa św. Stanisława BM.

Antonio Preziosi ur. w 1967 roku w Taranto. Włoski dziennikarz, eseista, naukowiec. Z wyróżnieniem ukończył studia prawnicze, a następnie dziennikarstwo radiowe i telewizyjne. Od 2011 roku jest konsultantem Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu, powołanej przez papieża Benedykta XVI.

Magdalena Klaja