Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

„Ciche godziny” – zapraszamy w niedzielę 24 kwietnia

W najbliższą niedzielę, 24 kwietnia po raz kolejny Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zamieni się w przestrzeń przyjazną osobom w spektrum autyzmu oraz wysoko wrażliwym. W godzinach od 16:00 do 18:00 wyłączone zostaną multimedia oraz muzyka. „Ciche godziny” to nie tylko kolejny etap otwierania Muzeum na osoby ze szczególnymi potrzebami, ale też forma budowania społecznej świadomości o potrzebach osób w spektrum i ich bliskich.

W Muzeum funkcjonuje także pokój wyciszenia – szczególne miejsce, w którym osoby ze spektrum autyzmu mogą odpocząć. Pokój został zaaranżowany tak, by zarówno dzieci, jak i dorośli znaleźli w nim przyjazną przestrzeń. Wyposażyliśmy go w wygodne fotele i pufy oraz tekstylia o różnych fakturach oraz zabawki sensoryczne i rehabilitacyjne, które pomogą zredukować poziom stresu.

Oferta skierowana jest przede wszystkim do osób w spektrum autyzmu, do rodzin z dziećmi (także mającymi trudności w zakresie integracji sensorycznej), do osób wysoko wrażliwych i wszystkich, którzy chcą zwiedzić wadowickie muzeum bez nadmiaru bodźców. Wprowadzenie „cichych godzin” podniesie komfort ich wizyty w rodzinnym domu Papieża i pozwoli poznać historię Ojca Świętego w przyjaznej przestrzeni. Można też skorzystać z dostępnych audioprzewodników lub na swoje urządzenie mobilne pobrać aplikację do samodzielnego zwiedzania. W obu przypadkach potrzebne są słuchawki. W czasie „cichych godzin” odwiedzający będą proszeni o powstrzymanie się od głośnych rozmów i wyciszanie telefonów komórkowych. Zwiedzanie naszej ekspozycji odbywa się wówczas wyłącznie indywidualnie, na podstawie biletu wstępu zgodnie z obowiązującym cennikiem.

 

Magdalena Klaja